Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy énekes rigó...

Találtam egy énekes rigó tojót, mennyi időközönként etessem? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ma találtam egy felnőtt példányt, de nem bírt elröpülni, elég gyenge szerintem. Óránként-3 óránként adok be neki 10 lisztkukacot, és vizet is vattáról. Elég agresszív, amibe tud belecsíp, ez normális? Egyébként nagyon jó étvágya van, de nem tudom pontosan, mi lehet a baja. Nem találhatott élelmet és legyengült?

2013. márc. 28. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
el kéne vinni állatorvoshoz mielőtt megölöd...
2013. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
a helyi állatorvosok nem foglalkoznak ilyennel... de vágd még a fejemhez, hogy megölöm
2013. márc. 28. 20:54
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként megvizsgáltam a szárnyait, de nem érzem, hogy bármi baja lenne, ki tudja nyújtani őket
2013. márc. 28. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
Állatmenhelyre vagy állatkertbe vidd.
2013. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Már hívtam őket... egy csomó kóborló kutyát vittem már be, de az itteni állatmenhely csak kutyákkal és macskákkal foglalkozik. Néha azokkal sem, eszméletlen helyzet van itt is...

Állatkert a legközelebbi Veszprémben van....

2013. márc. 28. 21:20
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor hívd fel az állatkertet, hátha befogadják.
2013. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
az esélytelen, hogy én nevelem fel? Holnap beállítok az egyik állatorvoshoz, hátha meglátva a madarat, megnézi... de lehet hogy semmi baja...holnap megpróbálom elengedni egy zárt helyen, ha tud repülni, elengedem!
2013. márc. 28. 21:38
 8/16 anonim válasza:
Írtad, hogy egy vadon élő felnőtt madár, szóval biztos nem az az ok, hogy nem talált élelmet. Én is találtam egyszer egyet, neki csak az volt a baja, hogy hiányoztak a farktollai, így nem tudott repülni, ugyanis a szemem láttára támadta meg egy macska. Nézd meg, talán el akarta kapni valami őt is, és így hiányzik valami fontos tolla a repüléshez. Elvittem állatorvoshoz, mert ok nélkül elkezdett rosszabbodni az állapota.2 napig se volt szinte nálam, és elpusztult, úgyhogy erre jól vigyázz, mert a rigó az egyike az olyan madaraknak, akik a legkevésbé bírják a fogságot! Ereszd őt szabadon a kertben vagy ha az nincs,akár balkonon. Ha nem tud repülni úgyse megy el. De az állatkerttel pedig tényleg érdemes lenne beszélni.. Amúgy ha szedsz neki gilisztát, annak nagyon örül. Vagy adj neki főtt tojást reszelve, vagy pedig a kisállat kereskedésekben lehet kapni lágy eleséget, ha elmondod mire kell tudnak segíteni. :)
2013. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
elviszem állatorvoshoz nem szeretném, hogy baja legyen. Valamint felveszem a legközelebbi madármentő vagy állatkertel a kapcsolatot. Egyébként lisztkukacot vettem neki
2013. márc. 28. 21:45
 10/16 anonim ***** válasza:
MME-eket hívd! Èn is tag vagyok. Vagy a Hortobágyi Madárkórházat, ők segíthetnek! :)
2013. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!