Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájom tojo vagy hím?

Nimfapapagájom tojo vagy hím?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy nimfapapagájom, kb egy hete került hozzám még elég vad. Az eladó nem tudta megmondani hogy tojó vagy hím. Élénk sárga a pofija nagyon erős narancssárga folttal, a farktolla citromsárga, a bóbitája inkább szürke, kevés sárgával. A háta sárga, szürke és fehér színekben pompázik. Sajnos a leírásokban nem tudtam utána nézni, egyértelműen. Úgy tudom, hogy a tojóknak a szárnya alatt megmarad a fehér pettyezettség. Neki mindkét szárnya alatt sorban fehérpettyek vannak.

A másik amit még nemtudok, hogy a nimfáknál a tojót is meglehet tanítani beszélni? Mert úgy tudom, hogy a hullámospapagájoknál csak a hímet lehet. Légyszi aki ért a nimfákhoz segítsen! Köszi!


2009. szept. 21. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudsz képet mutatni róla? Mennyi idős? Fél éves korig nem sokat lehet róluk tudni, csak ha nagyon egyértelműek a nemi jellegek. Ha nála nem volt egyértelmű, és még nincs fél éves, akkor még várj.
2009. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
65%

Szia!

Ha élénk a papagáj színe és a feje szép élénk sárga akkor hím.A tojónak fakóbb a színe,nincsen benne annyi színváltozat.Tudom mert nekem van hím is,tojó is.

A tojó nem fog sok szót meg tanulni,de tanítható csak nehezebben.

A hím elég sok szót megtanul csak idő kell hozzá is de ha már megtanulja meg lehetne zabálni mikor mondja a magáét:)

Nekünk például köszönnek,mind a ketten ha hazérünk meg ha megyünk el otthonról.Mindig mondják: Szia-szia :)

Remélem segítettem neked.

2009. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Szerintem 1 éves körül lehet, nemtudták pontosan megmondani. Jó minőségű képet nemtudtam eddig róla készíteni, de van egyképem és pontosan így nézki, mint ezen a baloldali. [link]

Nekem erős a gyanúm hogy tojó, még sajnos nincs neve.

2009. szept. 21. 12:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

12:13 - Csak azonos fészekaljból származó madaraknál ilyen egyértelmű. Nekem a nimfa páromnál a hím és a tojó feje egyformán élénk sárga és egyformán élénk a pofafoltjuk. Más fészekaljból származnak, más színarányokat örököltek, első látásra meg se lehetne őket különböztetni, melyik a hím és melyik a tojó (3 éves gyöngyös a tojó, 4 éves standard a hím). A fiókáik közül lett lutino, amelyik ugye fehér-sárga és pofafoltja is van, ebben a világos alapszínben nagyon élénknek tűnik a pofafolt, de biztos, hogy lány a fióka, mert ez a színváltozat meg nemi kromoszómán öröklődik (ha az anya nem lutino, akkor a fióka lány). Ezt csak a félrevezetések elkerülése miatt írtam le.

A fiókák tolla 1 éves korig lecserélődik, viszont míg el nem kezdődik a tollváltás (kb. fél éves korban), addig a fiókák színváltozatának a tojójára hasonlít, így nehéz megállapítani. Általában a fiúk fél éves korra elkezdenek énekelni, dallamokat fütyülni (de nem mind, viszont ha elkezdi, akkor tuti fiú).

2009. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezek az én madaraim, és ezt a képet én készítettem, a baloldali a lány közülük és a jobboldali a fiú, azt az abbcenter oldalt én szerkesztem. 12:30-as voltam, ezek biztos, hogy nem nálad vannak. A tiédről mutass képet, ne az enyémekről.
2009. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ő eddig mióta hozzánk került csak rikácsolt (kb. 4-5 napja), nem dallamosan. De mivel rengeteget hallja tőlünk, hogy hello méghozzá elég ritmusosan mára már elkezdett olyan ritmusban csipogni, mint a hellomnak a ritmusa. De ezt általában csak akkor csinálja mikor meglát, mivel mikor belépek a szobámba mindig köszönök neki.
2009. szept. 21. 12:37
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem is mondtam, hogy ezek az én madaraim! Én csak annyit mondtam, hogy pontosan úgy nézki, mint a baloldali ezen a képen. Bocsi hogy KÖLCSÖN vettem a képedet, de az enyém nem igazán áll meg hogy jóképet tudjak róla csinálni.
2009. szept. 21. 12:39
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és a van egy képem azt úgy értettem, hogy találtam egy képet!
2009. szept. 21. 12:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Mekkora a madár, úgy értem testméretre? Mennyire egyformák a farktollai alulnézetből? Ha teljesen egyformák és hosszú hegyesek, akkor már elmúlt 1-másfél éves, ha még felemásak, akkor még nincs 1 éves, vagy épp nemrég múlt 1 éves.

Ha már elmúlt 1 éves, és a farktolla alja egyszínű (semmi minta), akkor fiú, ha vannak benne véletlenszerűen foltok (ennél a színváltozatnál nem csíkos, hanem foltos, mint a dalmata kutyák), akkor lány.

2009. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oké, csak mindenki az én madaraimat mutogatja a neten, ezek szerint jó kép lett, csak volt, aki már sajátjaként használta fel, és szólni kellett.
2009. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!