Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájom tojo vagy hím?

Nimfapapagájom tojo vagy hím?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy nimfapapagájom, kb egy hete került hozzám még elég vad. Az eladó nem tudta megmondani hogy tojó vagy hím. Élénk sárga a pofija nagyon erős narancssárga folttal, a farktolla citromsárga, a bóbitája inkább szürke, kevés sárgával. A háta sárga, szürke és fehér színekben pompázik. Sajnos a leírásokban nem tudtam utána nézni, egyértelműen. Úgy tudom, hogy a tojóknak a szárnya alatt megmarad a fehér pettyezettség. Neki mindkét szárnya alatt sorban fehérpettyek vannak.

A másik amit még nemtudok, hogy a nimfáknál a tojót is meglehet tanítani beszélni? Mert úgy tudom, hogy a hullámospapagájoknál csak a hímet lehet. Légyszi aki ért a nimfákhoz segítsen! Köszi!


2009. szept. 21. 12:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A madárka mérete még szerintem kb. 25 cm. A farktollai még nemteljesen egyforma hosszúak van egy-két rövidebb, és alulnézetből a citromsárga farktollon vannak hosszába fekete csíkok. Hát eléggé nemvagyok képben a nemekkel a nimfáknál,a lámpán ül úgyhogy könnyen megnéztem. Még elég vadóc. És remélem visszamegy a kalitba ha éhes.
2009. szept. 21. 12:50
 12/12 A kérdező kommentje:
Nekem eszem ágában sem volt sajátomként felhasználni a képedet. És igen nagyon jól sikerült. És tök véletlen találtam rá, itt a gyakori kérdések oldalán olvasgatás közben. És a legelején még írtam is, hogy egy nimfám van.
2009. szept. 21. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!