Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájt lenne érdemes...

Melyik papagájt lenne érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Én ezekre gondoltam: Hullámos, Nimfa és kecske!

Tapasztalatokat véleményeket várok! Köszönöm előre is!


2013. ápr. 7. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A hullámos és a nimfa kezdőknek tökéletes. a nimfa nagyobb egy kicsit, nagyobb helyet igényel, és valamivel élesebb a hangja. A hullámos a legolcsóbb, a legkisebb termetű, és kevésbé olyan zajos mint a nimfa. A kalitka egy kicsit függ a mérettől, mert a hullámos is és a nimfa is egyaránt szeret mozogni, inkább másznak mint repkednek. Szelídségre mind szoktatható, talán a hangutánzás megy nehezebben, de türelemmel elérhető az is. Nekem volt több hullámosom is, az egyik 15 évet élt, most halt meg Karácsonykor! Ha jól tartod sokáig él. Kecskepapagájból a sárga színű a legszebb. Ő már nagyobb, nagyobb kell neki mindenből. De kis aranyos. Nekem a legjobban a kecske és a nimfa tetszik, ők olyan szépek. De mindhárom madárfajta kitűnő.
2013. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első papagájnak akkor már inkább a hullámos,vagy a nimfa. Azt azért leszögezném,hogy mindenképpen társ kell nekik! Főleg egyes nimfákra jellemző,hogyha nincs párjuk egész álló nap őrült módon rikácsolnak(így próbálnak odahívni magukhoz egy másik nimfát). Sokak küzdenek ezzel a gonddal ,akik egyedül tartják őket.

Persze itt majd biztos jön valaki aki ezerrel fog bíztatni,hogy nyodtan tartsd egyedül,ő is egyedül tartja,bla-bla.... De egy igazán felelősségteljes gazda nem tart papagájt fajtárs nélkül!


Csengőt,tükröt,műpapagájt,és olyan játékokat amitől fémmérgezést kaphatnak,NEM szabad nekik adni! Felejtsd is el! Fa játékok.Sok-sok fa játék,kötelek stb. :)

2013. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt mind a 3. a kecske nem olyan nehéz eset mind hiszik... egy nimfával pláne könnyű. a hullámos NEKEM nem jött be
2013. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem két hullámosom van. :)

Tanács: youtubeon keres videókat róluk és amelyik a legszimpatikusabb, azt válaszd. Én azért a hullámost választottam, mert nagyon kis bohókásak, játékosnak tűntek a videókból, és tényleg azok. :) Imádom a két rosszaságomat. :D

2013. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindhárom féle papagájom van. A tapasztalatom az, hogy a nimfa hangereje nagyobb mint a hullámosé, de közel sem hallatja annyit. A hullámosok, főleg ha többen vannak egész nap, reggeltől estig nyomatják.(Ez valakit zavar, engem nem. Én minden madár hangját szeretem.)


A kecske papagáj a kedvencem a három közül. Még nem olyan népszerü mint a másik kettő, pedig ugyan olyan könnyű gondozni. Viszont sokkal érdeklődőbb, roppant kíváncsi madarak. Ebből adódóan könnyű őket szelidíteni.

Ráadásul a hangjuk is nagyon aranyos! :)


http://www.youtube.com/watch?v=Dw7dhv0v2MY

2013. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!