Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy rossz körülmények között...

Egy rossz körülmények között élt, megmentett nimfapapagáj szelídülésére van remény?

Figyelt kérdés

Napokon belül hozzám kerül egy nagyon rossz körülmények között tartott nimfapapagáj(apró kalitka,nem adnak neki vizet,nem takarítják stb-stb).


Ha bekerül egy szerető otthonba,ahol mindent megadok neki,fel tudja-ő azt fogni hogy sokkal jobb helyen van mint azelőtt,ahol szeretik?Vagy a régi sebek,nemtörődömség miatt nem képes majd megbízni emberben?


Van két hullámos papagájom akik nem szelídülnek,ezért reményeket fűzök ahhoz,hogy ő majd meghálálja hogy jobb helyre került,és esetleg megszelídül.Persze ha nem,én akkor is feltétel nélkül szeretem majd és gondoskodok róla,ahogy a hullámosaimról is. Vadak,de én akkor is imádo m őket,ők a szívem csücskei. :)


Mit gondoltok?


2013. ápr. 14. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit túl idilli képeket festesz, nem? Figyelj a papagájok nem emberek, ez nem ilyen egyszerű. A papagájnak előrébb való a biztonság, a táplálék, és a környezet kérdése, mint a szeretet. Nem az a kérdés, hogy fel tudja-e fogni amit érte teszel, mert egyébként fel tudja, hanem az, hogy mennyi türelmed van hozzá. Meg fogja hálálni a rá szánt idődet, ez tuti, csak sok időbe telik majd, mire megszokja az új helyet, mire "beilleszkedik". Érted? Elsősorban egy rossz helyről jött papagáj nem a szeretetedet fogja igényelni, hanem azt hogy a szükségleteiről gondoskodj, hogy normális életet élhessen, jó körülmények között. Majd mikor már mindene rendbejött, (biztonságban érzi magát) akkor lehet, hogy elkezdi keresni a társaságodat, de előbb nem valószínű.
2013. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem festettem idilli képet,csak reménykedek. :)

Természetesen nem úgy gondoltam,hogy egy hét alatt majd szelíd lesz,nem is várom el.Az se gond,ha hosszú idő múlva,csak érdekelt szerintetek megszelídülhet-e valamikor. :)

2013. ápr. 14. 10:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Remélem ez az a papagáj amit 1 hónapja körül láttam itt kérdésben, hogy a haverod szülei nemjól tartották :)


Tapasztalatot tudok mondani. Egy ismerősömnek a nagy sanyi párját krumplis zsákban tartották, elhozta őket egy tágas volierbe. Megtudom őket simogatni :) azthiszem ennyit elég elárulni :) Igaz ezek nagy sándorok, mások mint a nimfák, de mint az első írta idő kell mindenhez.

2013. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,ez az a papagáj. :)

Köszi a válaszokat. :)

2013. ápr. 15. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem leszúrásból írtam, félreértés ne essék, csak azért mondtam, mert azt a fajta szeretetet, amit te itt leírtál inkább a kutyák díjazzák... szerintem. Remélem érted, hogy mondom.
2013. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!