Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy feketerigó...

Találtam egy feketerigó fiókát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. pár napos lehet. Azt nem tudom hogy mit adjak neki enni, honnan szerezzem a kaját, inni adjak-e neki, ha nagyobb lesz mit adjak neki enni, stb.

Kérlek adjatok jó sok tanácsot és segítsetek. Előre is köszi!



2013. ápr. 28. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy legyen konkrét segítő válasz is, de esetleg lehet itt is tanácsot kérni:

[link]

2013. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

rendben, köszi! :)

azért remélem még írnak páran és adnak tippeket!

2013. ápr. 28. 17:22
 3/4 Bocipók ***** válasza:

Én is a fenti linket ajánlom.

Gyerekkoromban több fiókát vittem haza nagyobb viharok után, melyek lepotyogtak és életben maradtak. Sajnos a tapasztalat az, hogy amíg bögytejesek (a szülők által visszaöklendezett táplálékot eszik) addig az életben maradás esélye 0%. Ha csak sérülés miatt kellett felerősíteni őket, akkor nem volt gond, így sikeresen meggyógyítottam és elengedtem egy fecskét és egy galambot. De ezek már tollasak voltak és a szilárd táplálékot simán ették.

Felnőtt fejjel tollas fiókát már nem szednék össze, mert saját szememmel láttam, hogy a szülők tudják hová esett és a földön is etetik (de csak a már kifejlett, repülni még nem, de futni tudó fiókák esetében).

2013. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy a feketerigó fiókák még akkor elhagyják a fészket, amikor nem is tudnak repülni, és az aljnövényzetben bújnak meg. A szüleik pedig rájuk találnak és oda viszik nekik az ennivalót.

De már a saját szememmel is láttam ilyet, mert a kertünkben történt. Láttam, ahogy a fészek szélén áll és leugrabugrál a fánkról :))

Persze, az is lehet, hogy ez a fióka sajnos nem önszántából hagyta el a fészket. :(

Szerintem keress egy helyi állatvédő szervezetet, mert ők szakszerűbb ellátást tudnak nyújtani annak a kis csöppségnek.

2013. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!