Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mindent a hullámos papagájokró...

Mindent a hullámos papagájokról? (Lent)

Figyelt kérdés
Akinek van hullámos papagája, légyszi írja le az előnyeit, hátrányait, és hogy szerinte megéri-e venni egyet. Köszi!

2013. máj. 12. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen előny milyen hátrány? :D ez nem egy gép. Díszállat.


Nem tud kávét főzni, nem keni meg a kenyered, nem önt neked teát. Hangos, sokat szemetel, sok mozgást igényel. A természetben a papagájfajok közül a hullámosok tudnak a leggyorsabban irányt váltani a levegőben.


Megéri-e? Azt csak te döntheted el, ha tetszenek megéri. Ha nem tetszik akkor inkább ne vegyél.

2013. máj. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát, igen, elég hülyén fogalmaztam meg a kérdést :D

2013. máj. 12. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kis madárkában több szeretet fér el, mint sok embertársunkba, őszinték, bohókásak, kicsit butuskák néha, de attól még nagyon okosak és imádnivalóak. Nekem kettő madárkám van, novemberbe került hozzám az egyik, azóta sokkal boldogabb az életem, együtt tanultuk meg, hogy milyen is együtt élni. A kezemre ül, puszit ad, repül utánam, vállamra ül, mostanában beszél is. Amióta végre van párja (bár mindketten fiúk) azóta még boldogabbak, rengeteget játszanak, énekelnek, csipognak. Ha itthon vagyok, szabadon mászkálhatnak ki-be, a szívemnek a legjobb, hogy látom a boldogságuk. Mondjuk fél hatkor kicsit durcás vagyok, amikor ébresztenek, de cserébe 9 után meg ők durcásak, hogy én még fent vagyok. :D

Nem egyet éri meg venni, kettőt. Sokkal egészségesebb nekik. Tenyésztőtől kell beszerezni, minél nagyobb kalitka kell, jó minőségű magkeverék, rengeteg zöldség, gyümölcs, foglalkozás és szeretet. Madárbiztos környezet, játékok, megfelelő klíma.

2013. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, neked mennyi idő volt, míg megszokták a környezetüket? Úgy értem, mikor kezdtek el játszani a játékokkal, meg repdesni a kalitkában stb? Mert vettem egy papagájt, és szegény annyira félt. Meg lehetett fogni, amikor betettük a kalitkába. Meg gondolom nem kezdenek el kapásból az első percben csiripelni, meg játszani. Hosszú idő, míg birtokba veszi a játékokat meg kicsit bátrabb lesz?
2013. máj. 14. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első 2 napig nem is evett, félt mindentől, még a széktől is. Csütörtökön hoztam, szombat reggel evett először és kezdett el csipogni. 1 hónapos is alig volt még, így idő volt mire megtanult szépen repülni, de 5 nap után azért biztosan mozgott. A második már kevesebb ideig volt megilletődve, meg idősebb is volt már, amikor hazahoztam. Ilyenkor türelem kell, lágy szavak és semmi piszkálás. :) Majd megszok a saját tempójában. :)
2013. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Okés! Köszi! :)
2013. máj. 15. 13:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Az enyém úgy látszik, bátor, már másnap evett, és olyan hangot adott ki kétszer, mintha tüsszentene, ha egyáltalán a papagájok tudnak tüsszenteni. :) És szétcsipkedte az újságpapír szélét. Nagyon dolgozhatottt, mert tollak voltak a földön mikor hazajöttem:)
2013. máj. 15. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!