Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pókhálós a hullámos papagájom...

Pókhálós a hullámos papagájom magkeveréke. Megeheti?

Figyelt kérdés

Vettem a hullámos papagájaimnak egy doboz magkeveréket, és láttam, hogy tiszta pókháló az egész. Kiborítottam a felső réteget, de továbbra is pókhálós. Nem mertem nekik odaadni, féltem őket, hogy valami bajuk lehet, mivel nem fogyasztanak csak növényeket.

Merjem nekik odaadni a magkeveréket enni, vagy inkább ne?



2013. jún. 5. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az valamiféle penész lehet (van olyan, ami pókhálóra emlékeztet). Én is jártam már úgy, de nekem nem az egész volt olyan, csak egy kicsi belőle. Én odaadtam, de nekem tényleg csak enyhén volt "fertőzött".

Szerintem vásárolj egy másikat (ne ugyanott és ne ugyanolyan fajtát), ezt pedig tedd el télre, majd kiadod a kinti madaraknak. Ha esetleg nagyon drága volt akkor megpróbálhatod visszavinni és reklamálni, hogy cseréljék egy másikra, ami nem penészes (ha azt mondja megehetik így is küldd el az anyjába, mert nem vagy köteles értékcsökkent árut elfogadni :)).

2013. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Moly szokott ilyesmibe belemenni. És attól is olyan pókháló féle izé lesz benne. De tudtommal attól nem lehet baja.
2013. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

És észre lehet valahogy venni, hogy akkor az most penészes vagy molyos?

2013. jún. 5. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de szerintem ha moly miatt van akkor találnod kellene ilyen apró kis törmeléket is. Ha láttál már rossz diót vagy valamit, amibe belement kukac akkor sejtheted. Olyankor van egy hálószerűség és abban apró darabkák. Olyan kávézaccra emlékeztető kis izék, de annál kisebbek. Ha ez nincs csak fehéres hálós izé akkor szerintem inkább penész és azt ne add oda nekik.
2013. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha módodban áll képet feltölteni és sikerül jó fotót csinálnod róla biztos nem árt, ha feltöltöd és látjuk is. :)
2013. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!