Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a nimfapapagájaimat?

Figyelt kérdés

Van két nimfám együtt meg szeretném szelídíteni őket.Addig eljutottam hogy a szotyit a kalitkán kívül elveszik de ha benyúlok akkor menekülnek.És ki engedjem őket a kalitkából?

Mert egyszer az egyik kin volt de ősze vissza repkedett majdnem összetörte magát.

Válaszokat előre is köszönöm.



2013. jún. 13. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Az enyémnél pl több napba telt míg el merte venni úgy a szotyit hogy benyúltam a kalitkába, de ez akár egyes papagájoknál eltarthat akár hetekig is. A lényeg, hogy a kezedet ne mozdítsd meg és közben akár nyugtató hangon beszélhetnél hozzájuk, hogy szokják a hangod. Aztán mikor már ez is egyből megy (figyeld hogy a bóbitájukat, hogy félnek e mert ha félnek a fejükhöz lapítják)akkor próbáld meg úgy, hogy kiengeded őket, de az első pár alkalommal még hagyd őket egy kicsit repkedni és mikor megnyugodtak akkor próbáld meg, hogy odanyújtod nekik a szotyit vagy az almát vagy bármit amit a legjobban szeretnek (akár kitehetnél nekik egy pár ülőhelyet hogy arra nyugodtan letudjanak szállni mert az első alkalmakkor azért törik össze magukat mert még új nekik és keresik a biztos pontokat). Mikor már így is elveszik akkor megpróbálhatod rácsalni a karodra az egyiket. Mikor már, ha odatartod a karod és maguktól rámennek( ilyenkor tartsad a karod magasabbra mint az a hely ahol áll mert szeretik a minnél magasabb helyeket mert az nekik biztonságosabb)akkor megpróbálhatnád és úgy érzed hogy már sokkal közelebb engednek magukhoz(a szívükben is) akkor megpróbálhatnád megsimogatni őket ( az enyém egyszer lefagyott vagy elbambult nem tudom de hagyta hogy akárhol megsimogassam ez volt az első alkalom hogy hagyta hogy én érjek hozzá és nem ő ért hozzám innentől egyre közelebb kerültünk egymáshoz és végül mikor már reptettem akkor odaszállt az asztalomra és lehajtott fejjel követte a kezem ahogy írtam és, ha nem simogattam meg azt a kis gyönyörű fejét odanyomta a kezemhez és hozzádörgölte a kezemhez). De amikor már sikerült megszelídítened minden nap több órát is töltsél vele és ne hagyd hogy újra megvaduljon mert én is így jártam, hogy egyre kevesebb időm maradt rá és újra megvadult most újrakezdtem ezt az egészet de mikor erre visszagondolok hogy milyen közel álltam hozzá van hogy sírva fakadok. Te ne kerülj ebbe a helyzetbe és vigyázz a kis barátaidra.
2013. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!