Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1, Meddig él a feketerigó? 2,...

Wiktória77 kérdése:

1, Meddig él a feketerigó? 2, Ugyan abba a fészekbe rakja a tojásait másodszor is amiben az elsőket nevelte?

Figyelt kérdés
A konyha ablakunkba fészkelt 1 feketerigó! Mire észrevettem azaz a (papagájom) már kikeltek a kicsik:) 5 - en voltak. Az tünt fel nekem hogy az udvarunkba nagyon közel mer hozzám jönni. "hozzáteszem egész télen etettem a verebeket és a vadgalambokat!Szóval, onnan kezdve elkezdtem etetni a rigót is főleg csontival. Sose láttam a párját mindig egyedül volt a fészeknél is és egyedül jött enni is. Gondolom vmi történhetett az apával mert azt tudom hogy együtt nevelik kölykeiket. Majd jött egy nap és nagyon meglepödtem oda hozta a közelembe a fiókáit... nagyon édesek voltak! Ő jött a csontiért majd odaugrált a kicsikhez és megetette. A mostani bajom hogy 2 napja nem láttam! Mondjuk eltelt az a 2 hét míg etetik a fiókákat... Vajon visszajön??? mindenesetre én várom!
2013. jún. 21. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a vad madarak nem túl hosszú életűek (betegségek, ragadozók, téli táplálékhiány...) tehát kb 4-5 évig élnek, de ha szerencséjük van élhetnek tovább is.


Évente többször fészkelnek, de egy fészket csak egyszer használnak.

Ha úgy érzi, hogy azon a környéken bőséges a táplálék, akkor a közelben marad.

2013. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem volt szerencsés, hogy csontival etetted, mert a csonti akár meg is ölheti a madarakat.

Legközelebb inkább gilisztával etess.

2019. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!