Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért szedik össze az emberek...

Miért szedik össze az emberek az "árva" madárfiókákat?

Figyelt kérdés
És miért nem tudják felfogni, hogy sokkal nagyobb bajt csinálnak, ha hazaviszik mint ha ott hagynák a szüleikre bízva őket?

2013. jún. 24. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ők a kihullott madárfiókákat szedik össze. Ezeket nem találják meg a szülők, számolni se tudnak, hogy megállapítsák ha egy kiesett. Ha meg is találnák, akkor sem bírnák el a fiókát, márpedig fészken kívül nem etetik.

Ha valaki hazaviszi, azzal életet ment. Mindegyiket megetetik, a többség felnő, amelyik nem, annak sajnos amúgy is baja lehet. Ha fészek alatt talál ember fiókát, valamivel (pl WC papír gurigában) vissza kell helyezni a fészekbe. Ha a fészek túl magasan van és otthagyják a madarat, megeheti róka, macska, kutya, eltaposhatja egy arra járó ember vagy csak simán, éhen is pusztulhat. :( És nem a fészekből szokás kivenni a fiókát

2013. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Oké, egy csupasz madárfiókát össze kell szedni, de a "szőrös tökű" rigó gyereket baromira nem... És az esetek 80%-ában őket szedik össze.
2013. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha egy fióka kiesik a fészekből (Ami az esetek többségében azt jelenti, hogy annyira fejlett, hogy kész elhagyni a fészket, de esetleg még nehézkesen repül.) a szülők ugyanúgy etetik a földön is.


Lehet, hogy számolni nem tudnak, de hallják a földön lévő fiatalok hangját ami alapján megtalálják őket.

2013. jún. 25. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is találtunk már szajkógyereket a földön, behoztuk egy biztonságos részbe, nehogy a macskák megfogják, és a szülei járnak etetni.
2013. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Apukám gyerekkorában mindig talált ilyen fiókákat, és a fészekből kiesve.Aztán etetgette tojással, csontival meg mindenfélével, és szépen felnőtt neki.
2013. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is találtunk már fiókákat, az anyjukat is mellette... Hát nem volt szép látvány, valószínű egy macska rendezte el. De a fiókákat felneveltük, aztán nagykorukban elrepültek :) Amelyik nem árva, azt nem szokás felszedni :D mi is csak azt a madarat mentettük meg, amelyik már árva volt.
2013. júl. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tegnap én is megmentettem 1et...Bár kiesett a fészekből, az anyja nem vette észre.Ott csipogott mindenfelé megrepkedett, én pedig megfogtam a picit 1 zacskóba, és óvatosan visszatettem a fészekbe.Amikor az anya visszajött csodálkozva nézte, a fiókáját.
2013. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!