Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj röptetés és kézhez...

Papagáj röptetés és kézhez szoktatás?

Figyelt kérdés

Hullámos papagájomat szeretném lassan röptetni (múlthéten érkezett, de ha megszokta, szeretném). Be szoktam hozzá nyúlni, ujjamat az ülőrúdja elé teszem, de csak nézegeti. Gondolom még nem fog rászállni. Hogy érjem el, hogy ráüljön az ujjamra?

Röptetés - Kiengedem őt, repked (mennyi ideig legyen kiengedve?). Hogy kell utána befogni? Gyümölcs nem nagyon izgatja, csak magot eszik (lehet, hogy fogyózik :D), de nem mindig. Nem akarom, hogy az legyen, hogy már rávetődnöm kelljen, annyira nem akar visszamenni. Vagy visszamegy magától is?



2013. jún. 28. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy mi hogy csináljuk: amikor az enyémet engedtem ki, már a második napon, persze nem tudott hazamenni a ketrecbe, szegényke, azt sem tudta mi az a "haza" hiszen az egész környezet idegen vol neki. Amikor teljesen besötétedett, kézzel kellett megfogni. Innentől olyan "kézfóbiát" kapott, hogy a kezünktől iszonyodik, sajnos nem múlt el, pedig elfogadja kézből a kaját, de azóta sem oldódik fel. Szóval ezt nem javaslom. Több hétig nyitva volt a kalitka ajtaja, de eszébe sem volt kijönni, hiszrn benn biztonságosabbnak találta. Aztán kb 3-4 hete egésznapos kiengedések vannak: de kezdem az első alkalommal: a kalitkája jól látható helyen legyen, hogy megtalálja, elérje bárhonnan. Délelőtt kijön, de nap közben bármikor elérheti a kalitkát, rászáll, "csumiz" és zöld eleség van/volt nálunk a tetején először, hogy legyen kedve visszatérni a nagy felfedező körútról. Aztán idő kérdése, és haza akar menni. Ezt úgy találta meg, hogy elvettem a kalit tetejéről a kölest és a helyén volt benn, betettem, az eredeti helyére, és kb 1 óra felfedezés után sikerült betalálnia. Azóta is szépen hazamegy, minden fogdosás nélkül. Remélem, tudsz tanulni az én hibámból: ne fogd meg. Sok sikert
2013. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak, az enyém már megtanulta, hogy nem szabad a kalitkából kiszökni :(

2013. jún. 28. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyorsan alkalmazkodnak, szinte semmi sem lehetetlen. De. Azt hogy az ujjadon veszed ki, azt egyelőre ne várd. Már miért ülne az ujjadra?.... Kicsit gondolkozz papagájul: odanyomsz neki egy virslit (=az ujjat), gőze sincs hogy mit csináljon vele, ezek a kicsikék nagyon félénkek, óvatosan. Ne erőltesd. De érdekelne, hogy hogy nem jön ki, mivel vetted rá.
2013. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még semmivel nem vettem rá semmire (apu ujjára kezd ráülni :) ).
2013. jún. 28. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!