Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verekedés csibék között....

Verekedés csibék között. Lehet valamit tenni ezzel, azaz ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ma a családommal bementem a hevesi piacra kiscsibéért, azaz csak én mentem azért, de nem ez a lényeg. Úgy volt, hogy kopasz nyakút hozok, de az nem volt, így választásom maradt csupán:

1.-Veszek nagyobb csibéket, akiken lehetett látni, hogy valami bajuk van, és nem csak fáradtak voltak, mivel sorra múlottak ki, egymás után. Ott taposták egymást, szörnyű látvány volt-számomra-... :/

2.- Veszek pár napos(max. egy hetes, de ezt kétlem) gyöngytyúkot. Vehettem volna nagyobbat is, de azok nem voltak olyan élénkek, mint ezek, meg teli voltak szúnyogcsípéssel, szinte mind. A kicsik között is volt olyan, akit megcsíptek, de én nem olyat kértem. Szóval ilyet vettem, 2-t, hogy ne sírja ki a lelkét a szürke, akit először akartam,vettem hozzá egy barnásat is. Hazavittem őket szépen, persze, otthon gondosan megitattam őket, kaptak főtt tojást is, meg apró szeműre zúzott kukoricadarát. Sajnos kénytelen voltam összerakni őket a nagyobb csirkéimmel, mert több hely nem volt, csak ott, ahol még az anyukára szorulnak a kicsik.(legalábbis ezt hittük) A nagyon viszont, sajnos verték őket, főleg az én kedvenc(egyetlen) kakasom, szóval valahogy szét kellett őket szedni. Van egy kis elkülönített rész kint az udvaron, ahol minden füves. Oda szoktam kivinni őket fél-egy órára. Tőlem egész nap kint lehetnének, de van egy nagy boxerünk, akit ilyenkor sajnos be kell zárni, mert bántja őket(ilyenkor természetesen kap vizet, azaz kicseréljük neki, akkor is, ha előtte cseréltük). Ide gyorsan kitettem őket, de ez nem volt túl jó megoldás, csak ideiglenesen. Aztán, mikor a szüleim és a testvérem hazajöttek, megbeszéltük, hogy odarakjuk a mama tyúk gyerekeihez, mert már elég nagyok ahhoz, hogy szétválasszuk őket. Ők szerencsére befogadták a pici gyöngyiket, szinte észre sem vették, hogy 2-vel többen vannak.. :) Szóval, ebben az lenne a kérdés, hogy az ellen, hogy verjék őket a nagyobbak, lehet tenni valamit? Vagy később is verni fogják majd őket, amikor nagyobbak lesznek? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. júl. 6. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy emlékszem, nagyanyám tyúkudvarában is mindig volt 1-2, akit folyton téptek a többiek, nem engedtek oda a kajához stb., állandóan kopaszok meg soványak voltak. Tudod, a tyúkok olyanok, mint az emberek, mindig kell valaki, akit csipkednek, úgy vettem észre. Vagy elszeparálod őket, vagy ez a sorsuk sajna. :(
2013. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válasz, még ha tud valaki valami tanácsot esetleg, kérem, írjon! :) Egyébként én azt nem értem, hogyha a tyúkok szemetek, a kakas miért nem? Csak mert nálunk rögtön hívja a tyúkokat, hogyha talál valamit, ami tetszhet nekik(kaja). Vagy csak a mi kakasunk ilyen?
2013. júl. 7. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
A kakasnak jól kell tartania a tyúkokat, hogy egészséges kiscsibéket tudjanak kikölteni. A tyúkok viszont egymás riválisai, a kakas meg nem. Ő az uruk. Érte versengenek. Nem?
2013. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:D :)
2013. júl. 13. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!