Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mért tojik a tyúk a kertbe?

Mért tojik a tyúk a kertbe?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy nemrég beszerzett tyúkjaim a kertbe is tojnak (kert vége, levágott ágak alatti magas fű). A tojóládába is, de oda kevesebbet, az egyik az biztos hogy csak a kertbe. Ez mért van? Hogy lehet erről leszoktatni? Az megoldás, hogy tartsam bezárva őket reggel, amíg meg nem tojnak? Mert amúgy szabadon vannak. És egy igen hülye kérdés: a tyúk lelkileg nem sérül, ha nem tojhat oda, ahova szeretne? :) Komolyabb kivitelbe: nem áll le a tojástojással? :)

#kert #tojás #tyúk #tojóláda
2013. júl. 9. 06:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Na, az új helyet már nem hagyták ott miután elszedtem a tojásokat. Lehet, az idő miatt is volt a helyváltoztatás, ez az új hely egy kivágott fa helyén maradt hűvösebb mélyedésben van.

De igazából tényleg annak örülök legjobban, hogy minden tyúk "működik" :), nem murgeltek meg, és tojnak is (gyönyörű, nagy tojásokat!, mert eleinte csak kisebbeket és féltem, hogy ez így marad, de nem). És ahogy elnézem, jól is érzik magukat. :))

Egyelőre még többe van 1 tojás nekem, mintha venném a boltba (a fő oka, hogy nem értve ehhez, vettem egy rakás tojótápot, mely, mint kiderült, igazából nem is kéne, meg sztem át is vertek vele keményen; de ami miatt el fogom hagyni, hogy állítólag génmódosított szóját tartalmaz), viszont tényleg más az ízük. Állaguk is. De a tudat, hogy saját tojás és hogy tudom azt is, hogy természetes kajából van - hát az valami egészen különleges! :)

Következő lépés lesz a saját tészta készítése. :DDD


Gondolkozom én is más szárnyasokon. Gyöngyös tyúk nagyon érdekel. Meg egyszer jártam igazi madarásznál, ott az udvaron olyan díszbaromfik, díszkacsák, fácánok, pávák jártak szabadon, hogy valami egészen meseszerű volt.

És mindez nem valami tanyán, hanem Bp. egy külső, családiházas kerületében. Úgyhogy kitudja. :)

2013. júl. 20. 14:10
 12/13 anonim ***** válasza:
Nagymamámnál a gyöngytyúkok tojtak a kertbe, a gaz közé. Mi belerartunk egy tojást a tojófészekbe, a többit meg elvittük onnan, és már a tojófészekbe tojnak.
2013. aug. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Időközben már az x-edik helyet találták meg, és láthatóan nem segít semmi, se kaszálás, se más, keresnek újat. Most egy ideje végre megállapodtak egy hatalmas száraz fenyőágkupac alatt. Hinné az ember, hogy valami jó kis kényelmes helyet keresnek maguknak, de nem, ott semmi se nő és csupa szúrós minden. :)
2013. szept. 14. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!