Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagáj a citera hangját is...

A papagáj a citera hangját is képes lenne megtanulni? Nem zavarná a hangszeres játék őt?

Figyelt kérdés

tudom hogy az egyszerűbb olcsóbb fajok nem, de néhány papagáj nagyonsokféle hangot meg tud tanulni duettet tud énekelni saját magával stb... arra lennék kíváncsi hogy egy ügyesebb faj akár ezt a magyar népi hangszerünket is le tudná utánozni?

(tekerjetek bele többféle játékmódot is bemutat a hölgy)

http://www.youtube.com/watch?v=rEhryIC-mGM

el tudna a dallamokból ugyanígy berregni részleteket idővel?

másik dolog épp ezzel kapcsolatos hogyha beszerzek egy olcsóbb fajt, ha elsajátítani nem si tudná, nem zavarná sértené a hangszeres játék?(én is citerázom és sokat hallaná a hangszert)


2013. júl. 27. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy zavarná,de szerintem nem tudja leutánozni.

Max pl 1 afrikai szürke,de még az sem szerintem. :)

Túl összetett a dolog és elég "berregő" hangzása van,vagy nem is tudom.

2013. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ezért féltem hogy a kísérőhúrok miatt az összetetsége nem zavarná sértené-e. hát amilyen szokatlan és furcsa dolgokat hallottam már papagájoktól szerintem van amlyik legalább pár dallamrészletet le tudna max morogna közben is egy kicsit:D de ez csak a kíváncsiság része
2013. júl. 27. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj.Majd meglátod h tudja vagy sem.Ha utánozza akkor tudja,ha nem akkor nem. :D
2013. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
olyan papagájom ami tudná biztos hogy nem lesz, (most hirtelen nem tudom mik az itteni egyszerűbb kedveltebb fajok még most fogok nézelődni a témában) csak remélem rosszat sem tesz neki:D
2013. júl. 27. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Ajánlanám a nimfa papagájt. Nagyon okosak és aranyosak,főleg,ha megszelidíted. Hangot is tud utánozni (szavakat és dallamot is),és egyáltalán nem drága,valamivel nagyobb,mint a hullámos(kb 30 cm). :)

Nekem is nimfám van. ^^

2013. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát minden papagáj egyedi, nekem az egyik hullámosom 20 féle szót tud mondani, a másik meg meg se szólal. :)

Nálam ha zene van, mellé énekelnek (csipognak ritmusra), szerintem ha nem túl hangos, nem zavar semmilyen madarat. :)

2013. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem még ha le is utánozná, nem adná vissza ugyanezt a jellegzetes hangot.
2013. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!