Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csíp a hullámos papagájo...

Miért csíp a hullámos papagájom? Hogyan szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés
Szerintem valami rossz beidegződés lehet nála, nem tudja, hogy mikortól fáj és mikortól nem. Háromhete van nálunk. Már rá tudom ültetni az ujjamra. Kis játékos, érdeklődő. Játszunk kis labdával és csengővel. Ma volt rá először precendens, hogy rászállt a fejemre, örültem is neki, de közben borsódzott a háttam, hogy mikor harap bele a fülembe. Szerintem jól érzi magát nálunk. Egész nap kint van, pár óránként bemegy enni a kalitba, csak este zárjuk rá az ajtaját, de nem lesz ettől sem fursztrált vagy ideges... Ennyire csípős hullámossal még nem volt dolgom. Mikor megcsíp egyáltalán nem ideges vagy nem fél. Pont elenkezőleg, érdeklődik-játszik... Hogyan szoktassam le az erős csípésről? Mert nem bajom ha birizgál vagy csipked, hiszen neki nincs keze a csőrével csinál mindent... De mégis, hogyan lehetne a csípésének erősségét kontrollálni? Remélem valaki tud segíteni! Előre is köszönöm!

#csípés #hullámos papagáj #agresszívmadár
2013. aug. 1. 16:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és a játékot nem úgy kell elképzelni, hogy odaviszem a csengőt és halálra idegesítem, hanem szaladgál a szőnyegen én pedig mellé ülök megrázom a csengőt odajön, odaadom neki, aztán szaladgál vele. Egyébként nagyon hamar megszokta a helyet, bátor kis papagáj. Szerintem fiú, mert egyre kékesebb a csőre felett.... Na azt hiszem ennyi. :)
2013. aug. 1. 16:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán csak most csipked erősen, még nem szokott meg teljesen, később már jobb lesz, ha még jobban összeszoktok.
2013. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem is később jobb lesz a helyzet :) a miénk csak akkor csíp ha már este sötét van és az alváshoz készülődés közben zavarom :)
2013. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!