Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valami baj van a csőrével?...

Valami baj van a csőrével? (hullámos, hím papagáj)

Figyelt kérdés

Ugye a csőre fölött kék rész van neki, de afölött egy vékony csíkban barna. Nincs párja. Nem különösebben levert, hangokra felélénkül, szálldos, mászik a kalitkáján, eszik, iszik.

Még annyi, hogy sokat tollászkodik, és kiállnak belőle mindenfele pihék, de ez nem hinném, hogy összefüggne vagy baj volna. Estefelé kuporog, lelóg a fél lába a rúdról, és mikor sötét van, alszik ő is. De napközben csipog, nézelődik. Ki szoktam engedni.

Értelmes válaszokat kérek, ha valaki tudja az okot, kérem gyorsan írja!



2013. szept. 27. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. ez egy egészséges szép madárka a leírásod alapján, de jobban tudnánk, ha tennél fel róla képet. Jelenleg elkezdődött a vedlés, emiatt néz ki úgy, ahogy, a tollászkodás mindennapos dolog, a fél lábon álldogálás jelzi hogy egészséges. Az a barna a kék fölött nem tudom mi lehet - kép, ahogy kértem, ha tudsz.
2013. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már tettem fel róla képet ide, de akkor még alig hogy nálunk volt. Köszönöm a segítséget, ő az első kismadaram, nagyon szeretem :) Nem akarom, hogy beteg legyen. Két kép:

[link] <--- a műanyag ülőrúd-témát nem akarom már harmincezredjére feszegetni...

[link]

2013. szept. 28. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia megint. Utánanéztem angol fórumokon. Sokan a tüsszentéssel hozzák öszefüggésbe :( ...sokan okoshkodnak hogy hormonprobléma mert félreértik a dolgot: nem a kék változik át barnává hanem az orr feletti tollak színeződnek el. Van, aki azt mondja hogy a vedlés miatt (hogy ott lemegy a toll de itt látszik hogy nem erről van szó)) van vagy mert hogy átnedvesedik de így más ... de egy másik papagájos fórum azt írja (elég határozottan) hogy felső légúti fertőzés VAGY A vitamin hiányának jele. sárgaréps stb.
2013. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!