Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első papagájom, de nem tudom, hogy milyen fajtát vegyek.

Lényeg:

-egyedül szeretném tartani, mert nincs időm/pénzem, hogy kettőt tartsak

-szeretném, ha értelmes lenne, és tudna egy kicsit beszélni is, de ne legyen túl hangos

-szobában tartanám, tehát ne legyen túl nagy helyigénye


eddig ezek tetszettek: kongó, deák, nemes, szenegáli, barát papagájok



#papagáj #szenegáli papagáj #kongó papagáj #deák papagáj
2013. okt. 6. 18:19
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, és naponta 1-2 órát tudnék rá szánni
2013. okt. 6. 18:22
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Ezeket felejtsd el!

Hogy miért? Mert te magad írtad, hogy nincs időd!

A madarak kő keményen szociális lények, ezek, amiket felsoroltál pedig olyan intelligensek, hogy leköröznek sok embert. Ráadásul a felsoroltaknak hely is kell bőven és a hangjuk sem panelbarát.

Szóval ha mindenképpen madarat akarsz, akkor vegyél két hullámost, párban!

2013. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nem bírod nagy helyen párban tartani akkor ne vegyél ez nem neked való
2013. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
deák papagáj? az mi? Valamit szerintem félreértettél szerintem...de ha nincs időd rá akkor NE vegyél papagájt! Vegyél macskát vagy hörcsögöt vagy nemtudom de papagájt ne pláne egyedül..ha mindenképp madár mellett döntessz akkor az a minimum, hogy párban, megfelelő méretű kalitkában tartod.
2013. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy miért lettem lepontozva!?
2013. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is nézem a korábban már mások által is említett tévhiteidet, azt kell mondjam ezek, amiket te itt felsoroltál drága madarak, mindamellett nagyon érzékenyek is. Tarthatnád őket egyedül is (szerintem semmi akadálya) feltéve, hogy egész álló nap otthon vagy velük. Ha már "tud" beszélni (megtanul utánozni, hogy pontosítsak) akkor valószínű nem lesz valami csendes. Ami pedig a helyigényt illeti... a helyük sosem lehet kellően nagy, hiszen repülnek. Erre születtek.
2013. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!