Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat ajánlotok...

Milyen madarat ajánlotok benti nevelésre? Papagájon kívül

Figyelt kérdés

Papagájom volt már, most valami mást szeretnék ami olcsó és nem túl egzotikus tehát egyszerű etetni


eredetileg galambot gondoltam de lebeszéltek róla

egyéb?



ja és még vmi: sulibajárás mellett tudnék gondoskodni egy madárról? anyum azt mondta hogy olyankor is kell vkinek gondoznia


(16 éves srác vagyok ha esetleg számít ez valamit)


2010. máj. 20. 23:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
esetleg ha lehet a nevelést részletezzétek mert még soha nem neveltem egyedül állatot (még növényt se)
2010. máj. 20. 23:09
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Semmilyet! Hidd el, ez olyan, mintha te egész életedben szobafogságra lennél ítélve, még akkor is , ha a szüleid szeretnek. Nyilván szereted az állatokat. Így - biztos vagyok benne - magad is beismered, hogy ez nagyon rossz döntés lenne. Ha nincs módod kutyát, macskát tartani, mert mondjuk panelban laksz, akkor próbálkozz kis rágcsálókkal. Nekem is volt egerem, hörcsögöm. A ketrecük nagy volt, de ha otthon voltam szabadon bóklászhattak, persze felügyelettel.
2010. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

családiban lakunk

kutyák vannak de az nem nekem való állat

macskáink is de nem szobatiszták, nem jöhetnek be

nekem csak madár kellene, mert a madarakat szeretem :)



ja és természetesen miattam repülhetne is, amennyit akar, de jobb ha kalitkában eszik-iszik-alszik, mert akkor biztos helyen tudom

2010. máj. 20. 23:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kanári, japán sirályka, pintyfélék.. nem igényelnek különösebb törődést.. enni inni kell nekik adni, néha rájuk nézni, almot cserélni alattuk. Szép állatok, nem nehéz tartani még neked sem. :)
2010. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én Csirkéket tartok!


Nem vicc!!

2010. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szia!

Nekem egy zebrapintyem van(igen egy,hiába társas lény, nem tűr meg maga mellett senkit... :-S), és vele szinte semmi komolyabb probléma nincs. Nem kényes,sok mindent megeszik,nem kap el mindenféle betegséget... Nevelés téren nem tudom,én nem neveltem még madarat. :-) De ha madarat szeretnél, ő szerintem nagyon jó választás lenne,csöndes,aranyos,és annyira nem igényes. Az,hogy suliba jársz... Én is, egyetemista vagyok, általában este kap enni és inni,napi egyszer,néha napközbe adok neki salátát,főtt tojást. Egy ilyen kis állatka beszerzése se kerül túl sokba,de ha mellette döntesz, akkor kizárólag tenyésztőtől vedd!!!

2010. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én pintyeket ajánlok, velük egyszerű, és olcsók is.


23:11 - Gondolom, te még nem tartottál madarat, azért vagy ilyen tudatlan. Képzeld el, nekem jelenleg 4 nimfám van panelban, kijöhetnek a kalitkáikból, amikor akarnak, nem repülnek neki semminek, sokszor inkább csak ücsörögnek vagy mászkálnak (ebben a hidegben meg összebújnak és melegítik egymást), a fiúk énekelnek, és képzeld, az egyik kissrác, akit tojás kora óta ismerek és megtartottam, kifejezetten kedveli a szűk zugokat, az akváriumom mögé is bemászott, és szétcincálta a hátteret, és még sorolhatnám, egy kíváncsi kis csibész, és persze ha sminkelek, akkor kitúr a tükörtől, mert ő akarja nézni magát. Elismert tenyésztők elismerését vívtam ki. Még egy sztori, volt egy hullámos papagájunk is, aki egyszer úgy döntött, hogy megnézi, mi van a lakáson kívül, és visszajött (9. emelet).

2010. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
35%
Strucc!
2010. máj. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

00:11

elrepült a kilencedikről és visszajött? :O

az aztán igen


amúgy nekem nem olyan nagy madár kéne, mert pl. egy papagáj k*rva nagyot tud csípni...saját tapasztalat

2010. máj. 21. 13:59
 10/13 anonim válasza:
A pinty az kicsi, és nem csíp. (enyém legalábbis :-P)
2010. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!