Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj? Melyiket válasszam?

Papagáj? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy(vagyis két) papagájt :)

Panelban lakom. Én a rózsás fejű vagy fischer törpe papagájra, katalin vagy kecseke papagájra gondoltam.

Lenne pár kérdésem :


1.Melyik a legkönnyebben kézhez szoktatható?

2.Melyik a legcsendesebb?

3.Ti melyiket ajánljátok és miért??


vagy még milyen papagájt ajánltok??


*a hullámos papagájt és a nimfát nemigazán szeretem :/



2014. jan. 1. 20:43
 1/7 A kérdező kommentje:
és még a fischer vagy a rózsásfejű törpe papagáj a szelídebb??
2014. jan. 2. 08:20
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én a kecskepapagájt ajánlom neked. A törpepapagájoknak iszonyat a hangjuk,rettentő éles és hangos. Nekem is először az volt de a család nem tolerálta a hangját, ezért sajnos nem maradhatott.

A kecskepapagáj valamivel nagyobb is,a hangja pedig biztosan nem zavar majd,halk,nem fülsértő. Alapvetően szelídebb és kíváncsibb természetű mint a törpepapagájok(persze ők is csodás madarak).

Igaz nehezebben beszerezhető,és nagyobb helyet is igényel,de ezek a dolgok még megoldhatóak.

2014. jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat!! :)
2014. jan. 2. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A törpepapagájok így a rózsásfejű vagy fischer ne legyen nagyon hangosak. Még sokszor a kecske se csendes. De így a kecske elfogadható. A szoktatás kérdése a szelídség de kellő türelemmel bármelyik megszelídíthető valamennyire egyik jobban másik kevésbé. De a nagy kalitka kell viszont és a naponkénti szabadon repkedés
2014. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen papagájok közül szerintem a katalinok a legcsendesebbek és legnyugodtabbak. A törpéket már csak azért sem ajánlom neked mert ők nagyon ragaszkodnak a párjukhoz, nem igénylik annyira az ember társaságát. A kecskéket nem ismerem olyan jól.
2014. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!
2014. jan. 3. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Általában a legtöbb madarat kézhez lehet szoktatni de persze vannak könnyebben,nehezebben szoktathatóak.Ha egy állítólag jól kézhez szoktathatót veszel akkor se várd hogy rögtön a válladra üljön vagy ilyesmi mert mindegyikhez sok idő és foglalkozás kell./amúgy nekem nagyon tetszenek a hullámos és ara papagájok/
2014. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!