Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon beteg szegénykém?

Vajon beteg szegénykém?

Figyelt kérdés
Van 2 hullámos papagájom,egy fiu és egy lány.A fiu egyre töbett alszik,a fejét a szárnya alá teszi,és egyre szelidebb.Mi lehet ennek az oka,lehet hogy beteg szegénykem?

2014. febr. 2. 12:28
 1/8 Mrs.Redy válasza:

Itt böngészgess: [link]

Biztos, hogy beteg szerintem vidd orvoshoz minél hamarabb ha van rá lehetőséged:,, A beteg madár felismerése nagyon fontos, mert a legtöbb betegséget csak akkor lehet eredményesen gyógyítani, ha idejében kezdjük meg a kúrát. A beteg madár általában nyugodtabbnak látszik, mint az egészséges, de az is lehetséges, hogy nagyon nyugtalan.A hírtelen szelídülés mindig gyanús. A beteg papagáj kevesebbet mozog, egykedvű, szemét gyakran

csukva tartja, álmos benyomást kelt. Az egészséges madár tollazatát enyhén borzolva, egy lábon alszik.

A beteg madár ezzel szemben két lábon alszik, tollazatát erősen borzolja, hogy testét melegebben tudja tartani. Szeme fénytelen, vagy váladékos lehet, orrnyílásai nyirkosak szennyezettek lehetnek, légzése ilyenkor nehéz, erőltetett, kapkodó. A madár széklete is sok mindent elárulhat. A magevő madarak széklete szilárdabb egységet képez. Az újonnan vásárolt madarak esetében a széklet hígabb is lehet, ezt okozhatja az utazással, költözéssel járó stressz is." Jobbulást a picikének:( Remélem tudtam segíteni!

2014. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönom a válaszodat,sokat segítettél,és remélem jobban lesz!
2014. febr. 2. 19:59
 3/8 Mrs.Redy válasza:
Örülök ha tudtam segíteni:)
2014. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos szegénykém meghalt:(nagyon szerettem õt,de màr túl öreg volt:(
2014. febr. 13. 13:17
 5/8 Mrs.Redy válasza:
Sajnálom:( Részvétem! Annyi vigasztaljon, hogy ott már nem fáj neki semmilye:(
2014. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,de öt még 100 papagáj sem tudja helyettesíteni.Jól esik,hogy ilyen kedves vagy!
2014. febr. 16. 22:11
 7/8 Mrs.Redy válasza:
El hiszem:(( Átérzem a helyzeted hiszen fordított helyzetbe én is legalább így ki lennék borulva.... Fel a fejjel!Túl kell lépni egy idő után...nehéz de próbáld meg!:))
2014. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom!Köszönök mindent!
2014. febr. 22. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!