Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bukja vissza az ételt a...

Miért bukja vissza az ételt a papagájom?

Figyelt kérdés

Fél éves nagysanyim van, eddig nem csinált ilyet. Egy-két hete volt az első, azóta 2x volt még hogy visszajött a kaja neki. Víz meg szotyi.

Először arra gondoltam talán azért mert kiugrálta magából. Eszik repül bohóckodik közbe azt megint eszik. De bent a kalitkába még nem fordult elő. Étvágya nagyon jó, kedve szintén. Remélem nem beteg. Mitől lehet???



#Sándor #beteg #papagáj #visszaöklendezés
2013. dec. 11. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem udvarolni akar.Nem tudom mennyire vagy jártas a papagáj tartásban.

Ha párban vannak, akkor úgy udvarolnak egymásnak, hogy visszaöklendezik a magokat, s etetik egymást.

Nekünk 3 hullámos van, 2 tojó és 1 hím. Főleg a hím szokta csinálna a 2 tojónak, de olyan is előfordult már, hogy egyik tojó etette a másikat.

Valószínűleg a te papagájod is ezt akarja csinálni, de mivel nincs párja, így nem tud kinek udvarolni ezzel a szokással.

2013. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, most megnyugodtam. Mondták már mások is hogy nekem udvarol, mert szokott "bólogatni" is, de ezt nem is tudtam hogy így is szoktak. Ő az első papikám, 5 hetes kora óta nevelem, de még ezek szerint sokmindent nem tudok róla :) De barátnőt majd csak 2-3 éves kora körül szeretnék neki.
2013. dec. 13. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!:)


Ha nincs más tünete, akkor semmi baja nincs.

Pl. gyengeség, étvágytalanság, gubbasztás


Azért nem csinálta eddig, mert szerintem most lett ivarérett!Eddig még kicsi volt az udvarláshoz.:):):)


Sajnos mi már veszítettünk is el papagájokat betegség miatt. Igaz azoknál mi voltunk a 2.gazdájuk, s a tojó valószínű már betegen került hozzánk, s hiába mentünk állatorvoshoz, mindig visszatért nála a légúti betegség.


Egyébként miért csak 2-3 évesen akarsz mellé társat?

2013. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam ez a fajta csak 2-3 évesen lesz ivarérett, azért is csak akkor akarok párt mellé, mert addigra kiderül tényleg fiúcska-e, meg azért is akarok vele várni mert állítólag ha egyedül van jobban rám figyel, könnyebben tanul. Szeretném ha pár szót tudna beszélni, meg szobatisztaságra is tanitom, meg mindenfélére hogy megértsen. :)
2013. dec. 15. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy fél éves nagysanyi nem akar udvarolni még senkinek az holtbiztos...ha szokott repülni akkor lehet csak az evés után hirtelen repülés miatt jön vissza neki a szotyi. Nekem nimfáim csinálták ugyanezt, miután teletömték magukat fürtöskölessel repkedtek összevissza és mikor laszáltak holt fáradtan, akkor nekik is volt, hogy visszajött a köles. Nekem is van nagysanyim, ilyet még nemcsinált, ő februárba lesz egy éves, de ő nemtud repülni, így annyira kifáradni se mint az előbb említett nimfák.
2013. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést, ha rosszul írtam az udvarlásos dolgot. Nekünk hullámos van, s automatikusan ezt írtam!:)

Viszont a lényeg ahogy olvasom, hogy nem beteg,hisz nincs más tünete.

Szobatisztaságra hogy szeretnéd nevelni?Ez engem is érdekelne!:)

2013. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én innen vettem az ötleteket a szobatisztaságra neveléshez :)

[link]

2013. dec. 17. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!