Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat ajánlotok?...

Milyen madarat ajánlotok? Többi lent!

Figyelt kérdés
Egyedül élek, és szeretnék egy kis életet vinni az otthonomba. Ez egy társasház, tehát nagyon-nagyon hangos madarat semmiképp sem szeretnék, de nem bánnám, ha egész nap énekelgetnének, zajongnának itt nekem. :)
2014. ápr. 15. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Hullámos papagáj :)
2014. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ! :) ha 2-3 madarat szeretnék, mekkora kalitkát vásároljak? tapasztaltabbakból szívesebben kérdezek. Illetve, mivel tartható együtt? Nagyon szimpatikus a kicsi zebrapinty is.
2014. ápr. 15. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Zebrapintyet lehet sirálykapinttyel vagy más, hasonló méretű pintyekkel együtt tartani. Aranyos állatkák, tartásuk egyszerűbb, mint a papagájoké, viszont cserébe rendszerint nem szelídülnek meg. Természetesen egyedül tartani nem szabad őket.


A hullámos papagáj is nagyon jó fej állatka, papagájok közül a legkönnyebben tartható, játékos, bohókás.


A kalitka minden madár esetében minél nagyobb, annál jobb (négyszögletű legyen és inkább hosszában nagy semmint magasságban), több madár esetén - hullámos papagájnál - 100x60x60 a minimum (de ha ennél nagyobb, az jobb lenne), pintyeknek elég kisebb is.

2014. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

,,Pintyeknek elég kisebb".

Ez nem igaz! Sőt,nekik nagyobb helyre van szükségük! Ez egy nagyon rossz tévhit,hogy minél kisebb a madár,annál kisebb helyet kell biztosítani számára...HÁT NEM! Pont hogy annál nagyobbat,a kistestű madaraknak sokkal-sokkal nagyobb mozgásigényük,mint nagyobb testű társaiknak.


A papagájok ha egyedül vannak hajlamosak egész nap megállás nélkül rikácsolni,így próbálnak párt csalogatni magukhoz,szóval mindenképp több papagájban gondolkozz. Többen kisebb zajt csapnak,elcsicseregnek egymással, azért van hogy kitör a hepaj,de nem tart sokáig. :)


Ajánlanám még:

nimfa papagáj

törpe papagáj(bár nekik elég éles hangjuk van)

veréb papagáj

katalin papagáj

kecske papagáj


Ezek egyike sem drága.

Kalitkánál nincs maximum,olyan nagyot vegyél amennyire csak lehetséges! Inkább hosszú legyen,mint magas,a madarak vízszintesen,nem pedig függőlegesen közlekednek. Semmiképp se állatkereskedésből. Ismerőstől esetleg,vagy vateráról,olcsón találsz szép nagyokat.

2014. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja,és ha pinty,nekem személyes kedvencem a rizspinty! :)

http://www.youtube.com/watch?v=O2JwYb3Kg44

2014. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kanári sem rossz és a legtöbbje gyönyörűen tud énekelni
2014. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is a zebrapintyet mondanám,nekem is az van,ami régebben volt nekem az első pintyem,az énekelt is,a mostani csak kiabál,de gyáltalán nem zavaró....:Ha meg igen,akkor letakarom egy időre valami törölközővel,mert azt hiszi,este van:DD
2014. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Boltban kapható kalitkát nem szeretnék semmiképp, inkább kitoljuk kicsit a madárvásárlást, és házilag barkácsolunk valami szép nagy fa "lakosztályt". :) nagyon sok jó ötletet szereztünk, kreatívak vagyunk, legalább 1,5 méter széles, 2 méter magas, 70 mély lakást tervezünk nekik.
2014. ápr. 22. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!