Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a " legigénytelenebb"...

Melyik a " legigénytelenebb" papagájfaj?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy KICSI TERMETŰ papagájt, de sajnos naponta fél óranal nem lenne több időm rá. :(

Természetesen az első 2-3héten jóval több időt fektetnék rá, ameddig sikerül magamhoz szoktatni, stb...

Én ezek közül gondoltam valamelyikre : hullámos p., törpe p., barátp., vagy pedig egy nimfa papagáj?



2014. ápr. 20. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi fél órától egyik se lesz szelíd, de ha akarsz bennük gyönyörködni akk bármelyiket veszed is párba vedd őket, úgy legalább nem unatkoznak.
2014. ápr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A papagáj viszonylg okos madár, olyan nincs, hogy max fél órára érj rá - az első két hétben lenne időd? Utána meg nem? ... MINDEN állatnak szüksége van a törődésre. de az NEM mérhető így. Reggel helytisztítás, ital kaja megnézése, cseréje, friss zöld v gyümölcs adása, naponközben ellenőrizni, hogy nincs-e feladkadva, pár szóval foglalkozni velük, max ha csak ránézés szinten is, az jóval komplexebb 24 órás időintervallumban nézve... Nézni kell, hogy hogy viselkednek, figyelni, mint ahogy ők is figyelnek 24 órán át, így ismered meg őt/őket. Ha kinn van, 66% fogyelmet igényel legalább, hogy ne tudjon véletlenül kiszökni, ne érje huzat stb - hol van ez a fél órához? ....

Gondold át, hogy ezt be tudod-e vállalni. Ne erőltesd, ha nem, mert talán lesz még időd.

-egy madaras:)

2014. ápr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2# természetesen én is úgy gondoltam hogy reggel felkelek fél órával hamarabb mint most, és ellátom élelemmel, kicserélem az almot ( vagy mi a neve?) meg minden, én ezt úgy értettem hogy délután, intenzíven fél órám lenne rá, de azt olvastam hogy naponta min. 1 órát szabadon kell repülnie, szóval a délután folyamán elengedném, és abban a szobában folytatnám a munkám otthoni részét ahol ő is van!!!

Szóval hogyha így nézzük akkor naponta akár 3 órát is eggyütt töltenénk!

2014. ápr. 21. 11:41
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Mi lenne ha párban tartanád? Biztos nagyon jü lesz neki egyedül egy ketrecben a fél órádat meg le fogja sz***ni
2014. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4#, elolvastad egyaltalán amit az elöbb írtam??

Amugy meg jó hogy felteszek egy kérdést, és erre mindenki eljezd kritizálni, normális választ meg senkitöl nem kapok.......

Megszoktam már hogy ezen az oldalon kevés normális ember van, tisztelet a kivételnek........

Elmegyek és megkérdezek inkább egy hozzáértö embert ,mert itt ugyse kapok normális választ!!

köszönöm szépen!!

2014. ápr. 21. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Aki nemlehes választ ad, az már rossz és nem normális. Köszi. Én is ezért írok ide keveset, mert annyi ökör van, hogy már mutogatni kellene őket. Fél órára kiengedni? TÉged egyáltalán nem lehetne kiengedni mert ÁLLATKÍNZÓ lennél ha ezt így csinálnád.

üdv és a stílusra csak í te szinteden válaszoltam - lehet pontozni, hajrá, nagyon számít, holnaptól drágább lesz emiatt a madárköles :D

2014. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azért kapsz ilyen válaszokat mert nincs ilyen papagáj ami neked jó lenne. ennyi erővel menny be mikor jól esik egy állatkertbe és nézd meg az állatokat, de ez állatkínzás
2014. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gas72 ***** válasza:

Ha igénytelenebb állatokat akarsz, akkor tarts halakat szerintem. Ővelük max napi 5-10 percet lehet foglalkozni, no meg gyönyörködni bennük. Ha vállalod az akváriumtakarítást, növénygondozást. A papagáj sokkal szociálisabb lény mint egy hal. Ha valahogy ki tudnád tolni ezt a fél órás időintervallumot 1 órával máris jobb lenne. Az elején mindenképpen figyelj rájuk, utána ha már megszokták a szobában való reptetést munka/ tanulás közben is kint lehetnek (ha vállalod azt a kellemetlenséget hogy percenként le kell csekkolni a hollétüket). Egyébként hétvégén nem tudsz rájuk szánni 1-2 órát sem?

Napi fél órával én sem ajánlom a papagájokat.

2014. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azért de az előbb irta hogy napi 3 órája van rá.De ti mintha el se olvasnátok!!!!!!!!!!!!!!+a hétvége amikor természetesen több ideje lenne rá.Azt tanácsolom neked hogy mielőtt megvennéd csinálj valamiféle napirend szerűséget és így minden megvan oldva(ezt a témát illetően).
2014. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!