Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Katalin vagy hullámos papagáj?...

Katalin vagy hullámos papagáj? Mekkora kalitka kell neki?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem,hogy 15 éves fejjel papagáj tulajdonos szeretnék lenni.Úgy olvastam,ez a 2 faj lenne a legmegfelelőbb számomra ,mert viszonylag halk és könnyen beszédre tanítható madárkák.Na már most az a kérdésem,hogy a 2 közül melyiket válasszam?Mekkora kalit kell 1-nek?Borsod,Heves,esetleg Hajdú megyébe ki tenyészti őket?Akitől fiatal keze madarat lehetne venni olcsón(max 10000 forintig,mert még a kalitka is)Ugyanis az állatkereskedésekbe nem bízom,félek valami vén madarat rám sóznak.Lehet egyedül tartani?Mert először csak egyet vennék,megtanítanám beszélni,megszelíditeném,és esetleg csak utána egy párt neki,fiókát nem szeretnék és Anyukám is csak egyet enged.
2014. ápr. 28. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elsőre egy hullámost vegyél, 50 x 30x 40 cm-es ketresz elég neki. Lehet egyedül tartani, ha beszélni akarod tanítani, akkor jobb is ha egyedül van.
2014. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,de mindenütt azt hallom,hogy egyedül nem jó neki(ezt tudom mert egyke vagyok:))Viszont nem hiszem,hogy alkalmas lennék kispapagáj etetésére ugyanis 3-ig iskolában vagyok,mert azt hallottam a kispapagájt óránként kell etetni,és nem lehet megakadályozni,hogy ne legyen ,mert a tojó tojik,nem folyamatosan de tojik.Nos,ezért nem szeretnék 1 párt,viszont ha más fajtájú a párja akkor is lesz kispapagáj?Ha egyedül tartom nem lesz vele baj?Bérházi vagyok és van egy csivava a földszinten és iszonyúan ugat állandóan!Ugye,a papagáj nem lesz tőle hangosabb?És éjszaka alszik a madár?(mert Anyukám nem túl jó alvó)
2014. ápr. 28. 16:40
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Tenyleg nem jo nekik egyedul, foleg, hogy irtad, hogy suliba vagy. Addig ki fog foglalkozni vele? Ha egyedul van unatkozik, ha unatkozik, tepkedi a tollai, beteg lesz. Ha kettot veszel, akkor azonos nemueket vegyel (himeket inkabb), ugy nem lesz fioka.

Ejjelre le kell takarni, (de nem minden papagaj birja!) es naponta ki kell engedni repulni. Hatalmast koszt csinal, kiveri a magvakat, homokot, tollat.

Meg tobb tanacsot kapsz facebookon, a Hullamos papagajok csoportban, mert ott foleg tenyesztok adjak at a tapasztalatokat, talan talalhatsz is egyet, ahonnan madarat vehetsz. Erdemes belepni ha fenn vagy, ha kesobbiekben is tanacsra van szukseged, segitenek.

2014. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod igazán kedves vagy!(ár ne haragudj,hogy tegezlek)gondolom,ha két hímet veszek akkor nem alakul ki közöttük olyan szoros barátság és csúnya szóval nem válnak "melegé"?
2014. ápr. 28. 18:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés!Tudnál neki való ketrecet linkelni?Úgy hallottam,nem lehet festet és nem találok olyat!
2014. ápr. 28. 18:22
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy nagyon jol kijonnek majd egymassal, lehet, hogy gyulolik egymast, ez sajnos kiszamithatatlan. De egy tenyeszto azert meg tudja mondani, hiszen az o madarai, ismeri oket. Ha egyutt veszed a papikat, akkor meg mar eleve ismerik egymast es nem lesz egyedul az uj kornyezetben.

Keresek majd kalitkat is.

2014. ápr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedves vagy! Azért szerettem volna először csak egy hogy megszelíditsem,megtanítsam beszélni.Azt hallottam hogy ha van egy párja akkor nem lesz olyan kedves és nem tanul meg beszélni.Ez igaz?Esetleg az úgy jó,hogy először csak egyet vennék és utána késobb vennék neki egy párt.Megtudná szokni?Hogy tudnak egymást megszokni?Csak betennem hozzá az új madarat?
2014. ápr. 29. 09:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Esetleg ha nemsokára itt a nyári szünet, vehetnél egy papagájt és 1, max két hónapig összeszoknátok. Utána pedig megkaphatná a társát. Én is hasonlóan csináltam (hullámos), addig az első megtanult kézre ülni, majd a másik eltanulta tőle. Beszélni később kezdett, de csak az egyik, a másik nem hajlandó ilyen butaságokra pazarolni az idejét. :D Nálam először verekedni akartak, utána nem álltak szóba egymással, végül állandóan puszilkodnak, annyira megszerették egymást.

Minél nagyobb kalitka kell, olyan aminek nincsenek lekerekített végei, inkább szélesebb, mint magasabb. A fémrácsok ne legyenek festettek, legyen kihúzható alja. A műanyag rudakat cseréld le faágakra. Naponta engedd ki őket, én ha itthon vagyok, mindig kint vannak, ki-be mászkálhatnak. Most pl. az egyik éppen téblábol az asztalon, a másik eszik.

Rengeteg mindent lehetne még írni, esetleg ha kérdésed van, szívesen segítek, főleg hullámosokkal kapcsolatban.

2014. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Rengeteg van, csak korul kell nezni.

pl.

[link]


De itt is ervenyes a szabaly: minel nagyobb a kalitka, annal jobb.

2014. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem meg a Fungus ketreceket, olcso is, szep is, es nekunk bevalt. (ez: [link]

[link]

2014. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!