Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Petra89 kérdése:

Hogyan tudnám elérni, hogy feketerigó költözzön vagy fészkeljen az udvarunkon?

Figyelt kérdés

2014. máj. 1. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


A feketerigó a talajon fészkel, és lágyevő, gyümölcsöket eszik.

Ami kell a megtelepedéséhez: olyan elkerített, bokros, fás terület, ahol kutya/macska nem jár, sok gyümölcs van, és kevés mozgás. A gyümölcs lehet tűztövis bogyója is, nem csak olyan, amit mi is megeszünk. Szereti, ha van itató is kitéve, én nagy virágcserép alátétet szoktam kirakni tele vízzel.

Amúgy annyira "megszelidül", hogy én mellette gyomláltam 3-4 méterre, ő meg ott fürdött :). Persze azért lesett fél szemmel.

Mivel a talajon költ, és a fiókák még a röpképesség előtt elhagyják a fészket, hogy a közelben bujkáljanak, nem szereti a háziállatok (kutya macska) zavarását.

2014. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt még kihagytam, hogy a fiókákat férgekkel és gilisztákkal etetik, szóval azokat is össze fogják szedni :)
2014. máj. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem földön fészkel, hanem bokrokon, de manapság még az épületeken is látom. A kert egyik sarkába kell egy jó bokros rész, úgy kell a bokrokat metszeni, hogy alul is sűrűbb legyen, ez biztonságot ad nekik. A borostyánba is szívesen fészkelnek. Ha viszont kutyátok vagy macskátok van, nem túl jó ötlet, mert a fiókák kiugrálnak a fészekből a röpképesség elérése előtt, így csak szaladni (legfeljebb pár métert repülni) tudnak. Télen almát és lisztkukacot lehet nekik kitenni.
2014. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egész télen etesd a hímet (ezek a városi feketerigó hímek nem vonulnak délre), aztán tavasszal ott fog énekelni a kerted valamelyik fáján. Keres magának párt és lesz fészek.
2014. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha kell , nálunk van 5db, elegünk van belőlük, valahogy összeszedem őket neked, és elviszem mindet.
2014. jún. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!