Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idő alatt kell a...

Mennyi idő alatt kell a tojáslyukasztás után a kiscsirkének kibújni a tojásból?

Figyelt kérdés
Az átlyukasztás megtörtént, de csak a felső kéreg repedt fel, a tojás hártyája nem lyukadt át. A 15. óránál járunk, szerintem nagyon lassan halad, csak kicsit tágított a lyukon, a hártyát önmagától nem szakította ki a csirke, ezen segítettem egy apró lyukkal a 12. óra után. Csipog, kopog, nyomkodja a tojást, de nekem gyanúsan lassú ez a tempó. Bármilyen tanácsot szívesen veszek, akár arra is, hogy ha menteni kell, hogyan kell. Tuti tippeket kérek, amivel biztos nem teszek kárt! Értékesebb tojásról van szó. (Nekem legalábbis az :) )

#idő #bújtatás #keltetés #csirke bujtatás #csirke keltetés #tojás bujtatás
2014. máj. 4. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

nem értek a madarakhoz de ennek a kis struccnak is eléggé sokáig tart

https://www.youtube.com/watch?v=MtJMXNU_ltg

2014. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Egon Noiro ***** válasza:

Hello!

Keltetőgépes tapasztalatom van. Ha egy csirke a kivágás utáni 24 órában nem kel ki, nem is nagyon érdemes számítani rá. Le lehet pattintatni a hártyáról a kemény héjat és akkor könnyebben kibújhat, de nem igazán érdemes. Az így elősegített csibék szinte sosem maradnak életben. Azért persze én is mindig segítek a lemaradóknak de aztán meg is szoktam bánni... :-(

2014. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!