Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törött/sérült/lógo szárnnyal...

Törött/sérült/lógo szárnnyal meddig élhet egy madár?

Figyelt kérdés

Már majdnem második hete van a kertben egy szarka, az egyik szárnyát a földön húzza, így nyilván nem repül, csak ugrál.


Próbaltam befogni, de mindig elbújik valahová ahol sem elérni nem tudom, sem kikergetni. Most már dirket rakok ki neki konyhai maradékot, zöldséget, húst, csonthéjas gyümölcsöt, tojást. Vízben oldottam fel kalcium tablettát, úgyhogy azt is kitettem neki.


Ha sikerülne befogni ezek után még vajon segíthetne rajta orvos...majdnem két hete így van...


2014. máj. 11. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Ha megfelelő kezekbe kerül, és összeforr a szárnya, vagy ha (menthetetlen, akkor leamputálják), akár megérheti fogságban a neki kiszabott éveket simán.

2014. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyi ideje még nem purcant ki, akkor van esély, hogy továbbéljen, ahogy az Első írta.

Így hagyva ha jön egy macska, vagy más ragadozó, akkor jajj neki. Ha eljön a tél, akkor szintén rizikós...


Az MME-t esetleg megkérdezheted, hogy ha befogod, tudnak-e segíteni rajta. Ők szarka miatt kétlem, hogy kimennének, kapacitás híján. De nálunk többet tudnak.

És talán a befogáshoz is adnának tippeket.

Én egyébként valami lepkehálóval próbálkoznék, állatos tv-ken is így szokták...

2014. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja bocs, ez lemaradt: [link]
2014. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de sikerült kézzel megfognom. Az madarasok jók lennének, de nem Magyarországon vagyok. Viszont ma elvittem orvoshoz, nyílt törése van a vállán, el is van fertőződve, de még van remény.


Rögzítették a szárnyát, kapott antibiotikumot, most nálam van és a legnagyobb lelki nyugalomban eszik iszik.

2014. máj. 13. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!