Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csinálják ezt a cinkék?

Miért csinálják ezt a cinkék?

Figyelt kérdés
Van kirakva madáretető, napraforgó mag van benne. Több cinke jár oda, de észrevettem, hogy az egyik mindig jön, a szájába vesz egy magot aztán mindig ugyanabba az irányba elrepül. Miért csinálja ezt? Ja, és szokták egymást kergetni, miközben csiripelnek.
2014. jún. 16. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
sajnos ők nem képesek egyben lenyelni, mint a verebek!
2014. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Elszállnak egy biztonságos ágra ahol feldarabolhatják a magvat!
2014. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem nagyon okos dolog ilyenkor már etetni a cinkéket, mert a fiókáknak rovarok kellenének, és ha készre mehet, leszokik a vadászásról.
2014. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

A 3#-as válaszolónak igaza van! Ilyenkor nem való etetni őket! Késő ősztől kora tavaszig kell, akkor is inkább akkor, amikor kemény fagy van főleg amikor beborít mindent a hó, és nem találnak úgy eleséget. (És arra is ügyelni kell, hogy ha elkezded ősszel etetni, akkor tavaszig mindig tegyél ki kaját, ha elfogy, mert ha arra számítanak, hogy ott találnak eleséget, de épp akkor nem raksz ki, amikor jön az 50 centis hó, akkor éhen halhatnak, ha nincs erejük máshol keresni már!)

Ilyenkor tele a természet friss magokkal, gyümölccsel, rovarokkal, változó, hogy melyik madár mit kajál, de mindegyik találhat magának kaját, nem szabab ilyenkor etetőre szoktatni, hacsaknem egy betondzsungel közepén laksz, ahol egy park sincs szinte.



De a kérdésedre:


Ha mindig elviszi, akkor lehet az is, amit írtak előttem, hogy biztonságosabb helyen eszi meg.

De az is lehet, hogy a fiókájának viszi.


Egymást akkor kergetik, amikor ismerkednek, udvarolnak, kufircolni akarnak, vagy épp csata megy két hím között egy madárlányért.

De még az is lehet, hogy nem kergetik egymást, csak te úgy látod: Pl amikor a fiókák felnőnek, kirepülnek, akkor az első napokban repülni tanulnak, és olyankor hangosak is, és ügyetlenek még, és akár kergetőzésnek is tűnhet amikor ágról ágra repkednek egy kupacban. :-)

2014. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Tudom, már leírták előttem is, de ilyenkor nem kell, és főleg nem is szabad etetni! Március vége felé abba kellett volna hagyni. A fiókáknak teljesen alkalmatlan eledel a napraforgó, szó szerint megfulladhatnak tőle. (Tápérték szempontjából sem alkalmas) Találtak már ez okból elpusztult fészekaljakat.
2014. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor tényleg kíváncsi lennék, kik azok a tiprottagyú barmok, akik pontoznak?
2014. jún. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzám eljött az egész familia pár napja, jött a két cinke, akiket télen etettem és jött három kicsi, addig lármáztak, míg nem adtam nekik pár szem szotyit, megették a fén, és elmentek, de azóta minden nap jön az egyik kics, beáll az ablakomba, és addig csicsereg, míg nem adok neki enni, egyik nap a szobába is bejött, nem tudom mit csináljak vele, mert tudom, hogy nem szabadna etetni, de minden nap kiharcolja.
2014. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha elrepül vele, akkor lehet, hogy a kicsinyének viszi, ami nagy baj, szedd be az etetőt.
2014. jún. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!