Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy gyerek levert egy verébfés...

Egy gyerek levert egy verébfészket 5 kisveréb volt benne.2 kiesett a fészekbő, az egyiknek eltört a lába, egy meg már elpusztult. Mit csináljunk, vagy mit ne csináljunk velük?

Figyelt kérdés

#verébfiókák
2014. jún. 17. 17:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Hát mivel nem vagy állatorvos, és madármentőt nem fogsz a környéken találni, akinek épp egy verébre van ideje és kapacitása a nagy semmmiből, így kényetlenek lesztek keresztet vetni rá, és eltemetni amint ő is meghalt.


A hü.yegyereket pedig mielőbb neveljétek meg, mert gusztustalan, amit tett!

2014. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát nekem lenne rájuk időm, csak azt nem tudom hogy a szülei gondoskodnak-e még róluk.
2014. jún. 17. 17:26
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Vidd el állatorvoshoz!:)

A k.r.v.a gyerek meg menjen a f.s.z.ba,ha ilyen neveletlen!

2014. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem biztos hogy veréb a háta szürkés barna a farktolla pedig vöröses.

Az istálló gerendájára rakta a fészkét

2014. jún. 17. 20:51
 5/18 anonim ***** válasza:

Ó akkor 99%-ban biztos vagyok benne, hogy házi rozsdafarkúról van szó! Kedves kis madárkák, ráadásul védettek, 25000 ft eszmei értékűek!

A hím sötétebb, a nőstény szürkés és a kicsik is szürkések, a farktollak rozsdavörösek... [link]


Az életben maradt és egészséges fiókákat jó lenne visszatenni oda, ahol voltak, hátha még a szülei megtalálják és etetnék! Valami mesterséges fészket kellene szerelni oda, ahol az eredeti fészek volt! Pl egy kis virágcserép vagy kartondoboz, és bele az a fészekanyag, ami amúgy volt a fészkük, már ha még megvan...


De egyébként menniyre kicsik, nem hűltek még ki?

Ja, ha tolluk van már, akkor nagyobbak lehetnek, igaz. akkor viszont meg kellene próbálni, hogy maguktól tudnak-e táplálékot keresni! A talajon szoktak keresgélni kukacot, bogarakat! 1-1 feldarabolt gilisztával vagy lisztkukaccal te is besegíthetsz!


Viszont a törött lábbal nem tudsz mit kezdeni.

Csak is hozzáértő állatorvos! Pl. a Madármentő Alapítvány a Fővárosi Állatkertben...!! Ha még nem késő...

2014. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ma elhoztuk őket már csak 3 maradt a törött lábú elpusztult etetem őket mert a mamijuk nem gondoskodott róluk. Eljött az egyik tanárunk és mondta hogy rozsdafarkúak kb. 1 hét mire kirepülnek.
2014. jún. 18. 21:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Szuper, ez rendes tőled, hogy őket életben tartod!!!

Majd ha már kirepdesnek, akkor engedd őket a kertben maguktól is élelmet keresni, valószínűleg a mamijuk nélkül is hamar belerázódnak majd! (Ugye van kertetek?) Amíg még kicsik, és nem tudnak jól repülni, addig sokat tartózkodnak a talajon is, kezdetben a szüleik még ott is szokták etetni őket, de ahogy látják az öreg madarat enni, úgy ők is hamar rájönnek hogy megy ez. Gyümölcsfák alatt, lepotyogott gyümölcsök között is sokszor előfordulnak.

Csak vigyázni kell, hogy macska el ne kapja őket!


Gondolom nézted már az MME honlapját! Mindenképp ajánlott! tegyél majd ki itatót a kertbe, ha kirepülnek, és majd odaszoknak! :)


Csak ügyesen! És ha van kedved írd majd meg itt az élményeket és hogy sikerült-e felnevelni őket!

2014. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Eddig úgy etettem őket hogy kézzel kinyitottam a csőrüket és bele a kaját de úgy tudom hogy úgy kéne hog ő kitátja a csőrét és beleteszem a kaját, de csak néha nyissa ki és csak egy-egy falatot tudok beletenni. Továbbra is én nyissam ki a csőrét?
2014. jún. 19. 15:45
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha nem nyitják ki, akkor igen, nyisd ki te.

Azért vigyázz, túl ne etesd őket!


A madárszülők csipogni szoktak, vagy épp a szárnycsapásukat hallják meg a kicsik, erre tátják a szájukat. Nem tudom a rozsdafarkú milyen, amikor a fészekhez ér elemózsiával. Próbálj ki zajt csapni a falatok előtt.


És keress a youtubon rozsdafarkús videókat, egyszer láttam, hogy valaki tett fel szintén fiókanevelésről!!!

2014. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

kösz a segítséget! :-)

És azt honnan tudom hogy túletetem őket?

Egyébként 1óranként szoktam etetni őket fecskendővel vagy kézzel,

csak az a baj hogy nem találok legyet. :-(

2014. jún. 20. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!