Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy gyerek levert egy verébfés...

Egy gyerek levert egy verébfészket 5 kisveréb volt benne.2 kiesett a fészekbő, az egyiknek eltört a lába, egy meg már elpusztult. Mit csináljunk, vagy mit ne csináljunk velük?

Figyelt kérdés

#verébfiókák
2014. jún. 17. 17:17
1 2
 11/18 anonim válasza:

Horgászboltban tudsz venni lisztkukacot, nem drága, én azzal etettem 4 fiókát meg tojássárgájával, csipesszel adtam nekik, ha fütyültem már tátották is a csőrüket alig győztem adni, és sikerült is felnevelni mindet, szépen kirepültek. :) Meg persze vizet is adtam nekik fecskendővel.

Kedves tőled hogy megpróbálod, sok sikert.

2014. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi ez jó ötleteddigén ilyesmiket nyomkodtam össze nekik és felengedtem vízzel fecskendővel tudtam csak megetetni őket.

Meg macskakonzervet is pépesítettem.

Lisztkukacot már venni akartam de nem volt a boltban ahol kérdeztem,

addig is legyet kapnak.

2014. jún. 20. 22:16
 13/18 A kérdező kommentje:
az egyik állandóan tátog. az az éhség miatt van? (kb. 10 perce kapott enni) vagy lehet mástól is?
2014. jún. 21. 16:54
 14/18 A kérdező kommentje:
egyébként már nagyot nőttek, már csapkodnak a szárnyukkal,2 már tátja a csőrét de a 3. még nem jött rá a dolgokra. és fél 7-kor keltenek. :(
2014. jún. 21. 16:58
 15/18 anonim válasza:
11. vagyok. Szerintem ha tátog adhatsz neki, bár lehet hogy hallja hogy ott vagy és azért tátog mindig. Nekem külön szobában voltak mert cica is volt a lakásban és elég nehéz volt besurranni mellette :) úgyhogy szinte csak etetni mentem be és ha hallották hogy megyek vagy fütyülök akkor tátogtak. Cicakaját én is adtam nekik most hogy mondod meg kalciumot. A kukacokat eleinte daraboltam, aztán ahogy nőttek a fiókák már csak megnyomkodtam mielőtt adtam nekik nehogy a mozgolódás belülről kárt tegyen a beleikben. Az egyik fiókám amúgy kisebb volt, ő nem nyitotta mindig a csőrét, őt noszogatni kellett, de ő is felnőtt szerencsére. :) Mikor meg már kiugrottak a fészekből vagy egyik-másik már repkedett is, csak letettem a kukacokat és ők felcsipkedték. ("Szerezzünk be kalcium-foszfátot és multivitamin port a gyógyszertárból. Előbbi a sok fehérjét tartalmazó élelem mellé szükséges, hogy a gyorsan növekvő csontok megerősödhessenek, utóbbi pedig az egészséges tollazat kifejlődéséhez elengedhetetlen. A kalciumba mindegyik vagy minden második falatot beleforgathatjuk, a multivitaminból elég etetésenként egyszer adni." .. de inkább itt az egész cikk: [link]
2014. jún. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

ma reggelre elpusztult az egyik fióka. nem tudom miért azt észrevettem hogy tegnap nem tátogott kajáért mint a többi és nem is csipogott,de azt hittem hogy még nem jött rá arra hogy tátogni kell a kajáért.

este kb. 10-kor még megnéztem őket akor ez a fióka félrement az egyik sarokba. visszatettem a többiekhez ma reggel fél 7-kor meg meg volt halva a fészekbe. mitől lehetett? tegnap még nem gondoltam volna hogy meghal ezért nem csináltam vele semmit. ( ugyanannyi kaját kapott mint többi)

2014. jún. 22. 10:40
 17/18 anonim válasza:
Sajnálom, nem tudom mi lehetett a baj, lehet hogy már megsérült mikor leesett a fészek, vagy többet kellett volna neki enni adni mert ő gyengébb volt. Vizet adsz nekik? Maradék fiókák hogy vannak?
2014. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

elég kaját kaptak az tuti, és vizet is adtam neki.

de másnap reggelre meghalt a másik is és nemsokára a 3. is.

nemtudom mi lehetett a baj.

napközben teljesen normálisan viselkedtek. csipogtak stb.

2014. jún. 25. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!