Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámosaim miért kapnak...

A hullámosaim miért kapnak idegbajt ilyenkor ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés

Van egy lány és egy fiú, egy kalitkában vannak a szobámban a szekrény tetején mert ott jobban szeretnek mint lent...


Szerintetek mi bajuk lehet? reggel ha sokáig alszok, azaz 8 tól tovább akkor eszeveszett csérogásba kezdenek, meghajolnak előre és lesnek rám és csérognak ( de van hogy már 7 kor elkezdik ) és az még rátesz egy lapáttal nekik ha nem kelek fel hanem hátat fordítok nekik és befordulok a fal fel. Ilyenkor még jobban bekattannak... kajájuk, vizük van, azt naponta többször ellenőrzöm és cserélem előttük, tehát nem éhesek vagy szomjasak...


Mégis miért csinálják ezt?



2014. jún. 18. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Takard le őket valamivel, így kevésbé érzékelik, hogy reggel van ;)
2014. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Igen ez így van, amióta világ a világ. A papagájjal egy szobában csak úgy lehet aludni, ha a kalitkát egy nagy sötét terítővel letakarod éjszakára. Természetes anyagból legyen, szóval NE nylonzsák. Ha felkeltél Ne felejtsd el levenni, és összehajtva a kalitka tetejére tenni, így nem piszkolják össze, mégis hozzászoknak.

Ha esetleg este mégis elfelejted rájuk borítani, akkor a reggeli cserregéskor is megteheted, rögtön abba fogják hagyni, és csend lesz.

2014. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért nem használok soha takarót mert nem tudom miért, de ez rájuk nem hat, mármint ugyan úgy csérognak, járkálnak, esznek, isznak szenvednek akkor is ha le vannak takarva és akkor is ha nem.. mikor megvettük őket, egyiket kereskedésből másikat tenyésztőtől, akkor mindig letakartuk őket még nappal is, de utána nem takargattuk mert akkor is magyaráztak ha le voltak takarva, most meg velünk feküdnek, velünk kelnek mármint érted hogy értem... meg mindenhol írják hogy ha letakarom őket akkor nyugodnak, de ezek nem de viszont nem is rémülnek meg ha letakarom őket.. ugyan úgy csipognak, járnak kelnek, esznek isznak mint ha nem is takartam volna le őket...
2014. jún. 18. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Felesleges a letakarás. Nem minden madárnál használ. A madarak így a papagájok is ahogy kel a nap, ébrednek és élik a kis életüket. Lehet hozzá vannak szokva hogy suli időben hamarabb kelsz, és megy az élet mint most nyáron. Viseld el őket így, mert ez a madártartás velejárója. Nekem még most egy egyedüli tojóm van, jövő hónapban kap párocskát. Ő is elkezdi 8-kor a csivitelést. Este is sokszor még éjfélkor is kint van, mert én este szoktam reptetni általában 20.00 után. Hazamegy 0.00-kor és utána is csipog ha ébren vagyok, ez inkább hétvégéken van így. Nem kapnak idegbajt, csak furcsállják hogy a gazdájukat mi lelte, amikor mindig ébredsz hamarabb most meg alszol meg meg is fordulsz
2014. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
őőő az az igazság hogy nem vagyok már sulis, itthon vagyok állandóan de hogy mikor kelek az változó, van hogy fent vagyok 7 kor de van hogy alszok 9-10 ig is... de egyébként ha bejön anyám vagy valaki és leteremti őket, hogy mit képzelnek magukról, mit művelnek, a másik még aludna akkor elhallgatnak és csendbe maradnak...
2014. jún. 18. 12:23
 6/6 anonim válasza:

Na igen, valszeg nem értjük egymást. A letakarást én úgy értettem, hogy egy sötétebb színű, kissé vastagabb ronggyal, ami alatt vaksötét van nekik. Én így csináltam, amíg tartottam papagájt, bár ez már régebben volt. Mostanában áttértem a szakállas agámára...így nincsenek ilyen problémáim.

Az is biztos, hogy a biológiai óráját egy állatnak sem lehet felülírni semmilyen ronggyal, de meg lehet őket szoktatni, hogy csak akkor ébredjenek, ha Te fényt csinálsz, mert Te vagy a Gazdi. Ezt vésd a fejükbe. (Persze egyértelmű, hogy nappalra ne hagyd rajtuk a rongyot, mert azzal csak félreneveled őket!)

2014. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!