Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet elriasztani a rigót?

Hogy lehet elriasztani a rigót?

Figyelt kérdés

Van egy bazi nagy fenyőfánk,a hátsó udvarban elég közel a hátsó szoba ablakához, az a kedvenc helye rigópajtásnak. Több fa is van de ezt favorizálja a legjobban.

Napközben ezzel nem lenne probléma, nem zavar a hangja, de anyukám reggel 6kor kel , és a rigó 3órakor már rezendít a dumára, iszonyat hangosan..

Anyu hetek óta nemtud aludni mert iszonyat hangosan dumál..

nyilván bántani nem akarjuk, de szeretnénk valami megoldást találni hogy lelépjen, vagy legalább ne ilyen korán szövegeljen..

macska kilőve, van, de a fa legalább 20méter magas,nemtud felmászni rá.


2014. jún. 20. 10:01
 1/8 anonim válasza:
0%
vágjátok ki a fát, löjeket a közelébe vadászpuskával atol megriad egy életre elmegy, vagy a fészkét tüntesétek el ha van neki és majd elmegy
2014. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ó jajj! Ilyen emberek, szörnyű! Még a vacak macskát is ráeresztenéd! A legszebb énekű madár, aki ettől nem tud aludni, ott azzal más bajok is vannak a fejében, nem hiába nem tud aludni...


A feketerigó nagyon barátságos az emberekkel, közvetlen nehéz lehet elzavarni gondolom. Vegyetek valami kereplőt és ha rázendít, akkor mindig tapsikoljatok és kerepeljetek, hátha szegénynek elege lesz belőletek!


A fát pedig vágjátok ki, mert egy ilyen szép magas fenyőre egyre több és több énekesmadár fog jönni, a feketerigó kiváltképp szereti azt. És a többi madár is korán ébred, persze a rigó az egyik leghangosabb.

Ha tehát megszüntetitek a helyet, akkor nem fog odajönni. De télen vágjátok ki, ne most, mert most valószínűleg sok madár költ rajta!

Nem való nektek a kert és a sok nagy fa.



Tegyetek ki továbbá nagy madárijesztő műmadarakat, amit ragadozónmadárnak hisznek és elmenekülnek, vagy ilyen fényes szalagokat, mindenféléket.


De a macskát és egyéb brutális módszereket felejtsd el!


Továbbá ajánlom a jó édesanyád figyelmébe a FÜLDUGÓT és AZ ABLAK BECSUKÁSÁT EGYIDEJŰLEG!

Az ablakbecsukás csak egy mozdulat, a füldugót meg olcsón árulják!

2014. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nemfogom kivágni a fát egy madár miatt az biztos. végső esetben sörét
2014. jún. 20. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Le ne lődd szerencsétlent!


Elijeszteni nem tudod, ha a környezet pont megfelelő neki. Ahol én lakok, mindenfelé bazimagas örökzöldek vannak és rengeteg, de tényleg rengeteg a rigó - olyan szinten, hogy más madárfaj csak ritkásabban látható, ez bizony rigóterület - így orbitálisan hangos rigókórusban úszik hajnaltól kezdve az egész környék. Van, hogy a nyitott teraszajtó elé kb 20 centire beáll (hajnalban) valamelyik és szabályosan beénekel, én ezen mindig jót derülök.

Aztán ha aludni akarom, becsukom az ablakot/teraszajtót, és voila, alig hallatszanak be, nektek is ezt ajánlom (mondjuk nálunk műanyag ablakok vannak, de gondolom a tiétek is tompít valamennyire).

Esetleg anyud munkanapokon cserélhetne veled szobát, vagy használhatna füldugót. Megértem hogy nyűg tud lenni, pláne, ha nyitott ablakkal szeret aludni, de nem megoldás a légpuska.

2014. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyáron előfordul, hogy már 3-kor nyomják, mert világosodik. Azt lehet még csinálni, ha ég kinn valami villany az udvarban, azt le kell oltani. A fény miatt énekel.
2014. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
46%
A fekete rigót és dalát a NORMÁLIS emberek kedvelik. Kedves, aranyos madár, mely azért dalol, hiszen örül a tavasznak és boldog. Csak felhívom figyelmed, hogy a fekete rigó VÉDETT madár eszmei értéke 25 000 forint. Ha azt az egy rigót le lövöd akkor feljelenthetlek, ha ezt kétszer-háromszor megteszed (ha 1 rigó ott van akkor van ott több is) akkor az börtönnel is járhat. Beteg lelkű ember aki lelőné, vagy megsemmisítené a rigó fészkét. Mellesleg drága anyucikád figyelmébe ajánlom a FÜLDUGÓT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tudom, hogy régi kérdés, de egyrészről 2-es és 6-os nektek találták ki a pszichiátriát. Még jó hogy nem az ő édesanyja a bűnös a történetben.. hogy merészeli, hogy nem tud aludni a rigó hangjától. Ti beteg, érzéketlen pszichopata majmok. A hozzátok hasonlóak teszik tönkre a társadalmat. Másrészről nekem is aktuális a kérdés, jelen esetben a szőlő miatt érdekel a kertünkben. Hálót nem akarok rátenni mert abba belegabalyodnak...
2020. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SBeus11 válasza:
Hátha valakinek segít, én a fehér zaj generátort tudom ajánlani. (nem a rigó elriasztására;) De egy jó app. is megteszi. Nálam ez vált be, hangos szomszédok miatt is szoktam használni..
ápr. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!