Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet rigót szelídíteni?

Hogyan lehet rigót szelídíteni?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik a kérdés, de nagyon érdekelne. Az udvarunkon van egy fügefa, amire járnak a rigók nagyon gyakran. Én állat-megszállot vagyok, de sajnos nem lehet semmilyen házi kedvencem, ezért gondoltam, valahogy megpróbálom megszelídíteni a rigókat, úgy értem, hozzá szoktatni őket, hogy ne féljenek a közelemben, merjenek a kezemből magokat elvenni, ilyesmi. Szerintetek van erre esély? Ha igen, hogy kezdjek hozz?

2012. aug. 26. 15:48
 1/2 anonim válasza:

Nem vagyok jártas ilyen témában, de leírom amit gondolok.

Én googlet ajánlom, szerintem gondolj a varosban a galambokra, kb szerintem ugyanazt kéne tenned, először szórj nekik szét magokat, utána lassú mozdulatokkal szórj nekik magokat amikor már hozzászoktak akkor meg próbálj meg közelebb szórni.

Szerintem a kezedből nem fognak enni, de azért ne add fel.

2012. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a gerléket "szelídítettem" meg, de csak annyira, hogy a búzaszemeket a lábam elől feleszegetik.


A rigó ennél sokkal távolságtartóbb madár, nem hiszem, hogy sikerülne megszelídíteni. Ráadásul nem magokat, hanem rovarokat, gilisztákat meg (többnyire rothadó) gyümölcsöt esznek, amiből azért jóval több van (legalábbis nyáron), mint magvakból.


Télen, amikor kevesebb a kaja, megpróbálhatsz nekik gyümölcsöt szétszórni, és ha mindig csendben a közelükben maradsz, amíg esznek, akkor megszoknak téged egy idő után. A kézből etetés hasonlóképpen kezdődik, de ahhoz valami borzalmasan türelmesnek kellene lenned. Illetve, az is segít, ha télen itatót is teszel ki, mert oda is kénytelenek menni, hogy igyanak. És ha mindig ott várod őket, akkor valamennyire eltűrnek majd.


Ami a gerléket illeti, akiket én "szelídítettem", ők már minden reggel jönnek oda, ha meglátnak engem, és várják a magokat. De a kezemből nem esznek, és ha hirtelen mozdulatot teszek, akkor elreppennek.

2012. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!