Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a papagájommal?...

Mit csináljak a papagájommal? (többi lent)

Figyelt kérdés
Pár napja itt volt a szomszédunk, és megymutattam neki Kilit a papagájt,és csináltunk pár trükköt is. Máskor is csináltunk ilyet, pl. amikor eljött Mama, vagy egy ismerős stb. Mindig gondtalanul ment az egész, de most nem! Elkeztett csipkedni. Máskor esetleg egyszer-kétszer kicsit megkóstol aztután meg barátságos. Most viszont egyre nagyobbakat csípett. Vissza vittem a szobámba, hátha megnyukszik, de csak csipkedett. Adtam neki kézből napraforgót, mert ezt imadja, de nem vette el, hanem egy jó nagyot belém csípett. :( Egyedül van, de nemsokára lesz párja, csak hát nem könnyü a pénzt összegyűjteni rá. Pyrrhura molinae papadáj, 13-as kelésű, kézsszelíd. A bemutatkozás előtt élte a hétköznapi életét, szerintem nem érte semmi stressz. Már elértem azt, hogy kinyitom a kalit ajtaját, odaül, és elveszi a magokat. Holnap, vasárnap megyünk öcsémmel nyaralni Mamához és viszem magammal Kilit is. Anyuékra nem bízhatom egy hétre, többek között nem valami családi madár. Nyaralni meg nem szoktunkmenni családosan, csak nagyon rövid időre, ezért nem szereztem valakit aki vigyázna rá, végső esetre van pár ötletem. Mindent meghallgatok, de első sorban a tapasztalatokra, jól bevált módszerekre vagyok kíváncsi.

2014. jún. 28. 11:48
 1/4 anonim válasza:

Nincs valami játék a kalitkájban amitől agerszívvé válhat?

A mi papagájunknak is volt bent egy csengő amiket a szárán egy labda is volt.Eleinte tetszett neki aztán durván kezdett bánni vele amíg le nem esett.Amióta kivettük azóta nincs semmi probléma.

Egyébként hullámos papagályunk van.

2014. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, de nincs ilyen probléma. Csak egy csőrkoptatója van, most rágta szét a fajátékokat. Majd kell szerezni újat.
2014. jún. 28. 20:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Na sikerült az ujjamra ülteti, már nem fél a kezemtől annyira. De holnap megyek és félek, hogy a kapcsolatunk a padlóra kerül. Hogy éri a legkevesebb stressz szállítás közben? Kb.20 perc az út.
2014. jún. 28. 23:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet túlaggódod, azt megérzi a papagáj, és feszült lehet tőle.
2014. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!