Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj rohangál a...

Nimfa papagáj rohangál a kalitka aljába?

Figyelt kérdés

Szevasztok, van egy 3-4 hónapos nimfa papagájom, most vettem, elvileg nem szelíd csak barátságos.. többi társával volt együtt egy nagy röpdében, én viszont akkora helyet nem tudok nyújtani neki amekkorába volt de most nem ez a lényeg hanem az hogy, 2 napja van nálam de már megbirom símogatni óvatosan, kicsit húzza magát arrébb de nem vészes, rá űl az ujjamra is, de arra lennék kíváncsi hogy miért csinálja azt hogy, ha a kalitkában van, gondol egyet és elkezd futni össze vissza a kalitka aljában, meg mindig az alján ül és nem az üllőrúdon, épp ezért kiszoktam engedni, tudom nem szabadna még mert ismerkedig a családdal meg stb.. de zavar h ezt csinálja, ha kiengedem többnyire űl egy helyben, akkor kezd el füttyögni mikor valami fajta madár csicsergést meg hall, az ablakhoz szokott repülni mindig ezért raktam oda neki egy faágat amin tud ki nézni az ablakon.. abba fogja ezt fejezni idővel?

hogy taníthatnám meg hogy szóra odajöjjön hozzám?


kalitkába vissza fog menni ha éhes?



2014. júl. 12. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki akar jönni olyankor szerintem. Legalábbis az enyém is csinálta, hogy futkosott lent, közben meg engem figyelt aztán ahogy elkezdtem nyúlni az ajtó felé, már mászott is fel oda. Amúgy én is kiengedtem az első nap, nem volt egyszerű visszatenni akkor még, csak egy faággal sikerült, de ha neked rámegy az ujjadra már akkor ez sem okozhat problémát - ha nem megy vissza magától, visszateszed. Az ülőrudakon nem tudom miért nem ül a tied - lehet nem tetszenek neki. Ha eddig röpdében lakott pl. rendes faágakkal mint ülőalkalmatosságok, akkor ha a kalitkájában csak gagyi bolti fa rudak vannak vagy netán még rosszabb, műanyag rudak, akkor ne csodálkozz. Olyanokat szerezz neki ami megfelelő, rendes faágakat, elég vastagakat hozzá hogy ne érje át a lábával. (Ilyeneket lehet boltban is kapni 1-2-t, vagy online boltokból rendelni.) Ha normális ágak vannak bent akkor meg nem tudom, lehet kevés még neki ez a két nap, hogy megszokja a helyet.


A madárcsicsergésre nyilván odarepül. Együtt lakott egy röpdében a társaival, most meg ahogy kiveszem az írásodból, egymaga van ott nálad - hiányzik neki a madártársaság. Gondolkodj el egy társ beszerzésén a közeljövőben.


Kalitkába meg igen elméletileg visszamegy ha éhes / szomjas, kalitkán kívül ne nagyon adj neki kaját. (Mondjuk én szoktam az enyéimnek néha, de ettől függetlenül is visszamennek kajálni, ha meglátják hogy a többiek akik nem jönnek ki bent kajálnak, mert hát nehogy már elegyék előlük a kaját, hiába ették magukat tele egy perce... :D )

2014. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kalitka aljában való rohangálás azt jelenti hogy kicsi a kalitkája és ki akar jönni.

A kicsi kalitkákban a legtöbbet a kalitka aljában tudnak mozogni így lemennek. De ha elég nagy a kalitka így bele lehet tenni(a kalitka oldalával párhuzamosan) több mondjuk 50cm hosszú ágat akkor tudnak rajt oda-vissza rohangálni és nem mennek le a kalitka aljába. Legalábbis ezt tapasztaltam.

2014. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, hát igen, még nem túl nagy a kalitkája, ezért többnyire kint van mikor itthon vagyok, de hamarosan lesz neki röpde. :)
2014. júl. 14. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!