Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Ma meghalt a nimfapapagájom. Ahogy tudom, három hónapos kora óta volt velem és kilenc éves volt. Soha nem láttam rajta, hogy beteg lenne, szép rendezetten állt a tolla, csillogott a szeme, nem volt gondja a tojásrakással se. De mégis meghalt :(

Nem ő volt az első madaram, aki elhalálozott, már el kellett temetnem egy másik nimfát, 7 évesen, hullámos papagájt 2-3 évesen, pintyeket... Pedig mindig igyekeztem! Mindig kitakarítottam, etettem őket, itattam, adtam nekik zöldséget, meg gyümölcsöt, ágakat. Próbáltam minden ,,szabályt" betartani. Csak én vagyok ilyen, hogy nálam ilyen korán elpusztulnak a madarak? Rossz gazdi vagyok? :(

Most egyedül maradt a nimfa párja. Mit csináljak? Rakjam be hozzá a hullámos papagájom, aki szintén egyedül volt eddig egy kalitkában? Nem hiszem, hogy újat szereznék be... Már az is megfordult a fejemben, hogy el kéne ajándékozni, de nem lenne szívem hozzá. Jól kijönnének a hullámossal?


2014. júl. 16. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani, hogy mi volt a baja, ahhoz, hogy azt megállapítsuk, hogy te vagy a hibás, meg kéne vizsgálni azt, hogy miért is pusztult el. Szóval nem kell sajnálni magadat. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy nem mindegyik él 15-20 évig, ugyan úgy mint az emberek esetében. Az élet már csak ilyen. Összerakhatod a kettőt, elvileg nem lesz baj, egyik sem agresszív faj, de azt, hogy jól kijönnének-e, azt meg senki nem tudja megmondani előre, ez tőlük függ.
2014. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a hullámosnak nem szokása a másik tollait húzkodni,tépkedni "szórakozásból" és ha elég nagy a kalitka hogy ha esetleg nyomulna a hullámos a nimfa el tudjon menekülni mindig akkor egyberakhatod őket.


Sajnos sok minden pikk-pakk elviszi őket.

Az egészségüknek sokat jelent ha mindennap esznek gyümölcsöt,zöldséget és premium minőségű(Versele-Laga) magkeveréket kapnak + heti 1 vagy 2 növényi fehérje vagy kéthetente egyszer állati fehérje. Ezen kívül a napi minél több repülés is szükséges. Aztán amire nem mindenki gondol de szintén sokat jelent az a napozás. Tavasztól őszig még csak csak kikerülnek a napra de télen nem napoznak. Hiába van direkt madaraknak készített naplámpa sokan nem veszik mert túl drága vagy mert nem ismerik. Pedig az ideális az lenne ha hetente legalább kétszer közvetlen napfényen(nem ablaküvegen keresztül) lennének legalább fél órát(télen naplámpa, többi évszakban igazi napfény). Lehetőleg mindig ugyanabban az időben és ugyanannyit hogy ne legyen negatív hatásai mert a nap a hormonokra is hat.

Aztán egy lakásban tartott madárnak luxusnak számít de mégis nagyon sokat ér a kinti friss,tiszta levegőn való repülés. Szelíd madaraknak van hám de kinti röpde vagy egy hatalmas kalitka(kis madaraknak) is jó amibe kirakod őket egy kicsit. Ehhez persze az is szükséges hogy jó környéken lakjon az ember mert az egyáltalán nem hasznos a madárnak ha a kipufogógázba teszed ki.



Ezeken kívül sok a veszélyforrás is. Ott van a szagtalan gyilkos: teflon gáz. A mogyoró adása is nagy kockázat az aspergillus miatt kivéve ha Versele-Laga magkeverékből származik. Ha vegyszert, tisztítószert, illatos gyertyát, sprayt, parfümöt,stb használsz vagy dohányzol a madárral egy légtérben az is árt nekik elsősorban a tüdejüknek de ezáltal az egész madárnak is. Ha engeded hogy a bútorokat rágja amik különféle lakokkal,stb vannak kezelve az is árt. Ha hagyod hogy fémtartalmú dologhoz férjen hozzá(fóliától, csokipapírtól a cipzáron át a kulcsokig,ékszerekig rengeteg minden) az nem csak árt de akár ha lenyel belőlük egy nagyon pici darabot is a pár napon belüli halálát okozza. A nem nekik való emberi kaják,italok is tönkreteszik a madarat. De az is halált,betegséget,károsodást okozhat ha permetes gyümölcsöt,zöldséget kap illetve az ha a rajtuk lévő permetet is megkapja,megeszi a madár.


És még sok-sok más is előbb-utóbb a halálukhoz vezethet az emberek világában.

2014. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, ki tudja...

Tudom, a nimfák mesterei annak, hogyan rejtsenek el mindenféle betegséget. Lehet, hogy már hosszú ideje beteg volt. Mindenesetre, az utóbbi napokban mintha láttam volna rajta egy kis melankóliát... De a kedvenc eleségét tömte magába, és kijött repülni is egy rövid időre.

2014. júl. 16. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!