Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfák mellett milyen papagájt...

Nimfák mellett milyen papagájt lehet még tartani?

Figyelt kérdés
Van két nimfa tojóm,egyszerűen itt a környéken nem sikerül melléjük hímet találni.Szeretnék mellé más papagájt is,kecskepapagájra gondoltunk,de nem tudom elviselnék-e egymást így, hogy a nimfák nem lennének párban,csak a kecskék.Van egy kerti röpdéjük,ami 1.5m széles,2m hosszú,és 2m magas.Elég lenne nekik?

2014. júl. 18. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A nimfa kb. minden madarat elvisel maga mellett, viszont a kecskével költési időszakban annyi gond lehet, hogy nagyjából egyforma odút igényel a nimfával, és amiatt lehet harc. De elvileg nekik ki kellene jönniük egymással, sokkal jobban mint mondjuk egy rozellával. A hullámos, vagy esetleg egy neophema faj is jó ötlet lehet, vagy ha nagyobbacska papagáj kell, akkor pedig egy polytelis faj. :)
2014. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hullámosat nem igazán szeretnénk,mert elég rikácsolósak,Törpét néztünk még,de az állítólag harcias.Odut tudnánk többet is feltenni,nem gond.Csak attól félünk nehogy terrorizálják a nimfáinkat.
2014. júl. 18. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Törpét csak törpével, kolóniában érdemes tartani. Alapból az másik kontinensről is származik, nem sok köze van a nimfapapagájhoz.


Elvileg nem fogják bántani, gyakorlatilag ez függ az egyedek személyiségén. Sok szerencsét kívánok hozzá!

2014. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tenna válasza:
Nyugodtan tarthatjátok őket együtt :) nekem volt példa rá nem is 1 párnál hogy egy odúban költött 2 kecske meg 1 nimfa. Én nagyobb odúkat használok, és a kecskéknek tegyél fel 2-3 odút, úgy tuti nem lesz baj :) Nem tudom merre laksz/laktok, ha megírnád, tudnék esetleg segíteni jó tenyésztők keresgélésével, biztos van eladó hím valahol :) Nekem az 1 nimfapárom kalitban költ, sajnos nem sikerült se az első se a 2. kotlás. Nekem egy fahéjas és egy vadas-foltos van :)
2014. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tartottam, és tenyésztettem együtt kecske és nimfa papagájt.

Nyugalmi időben teljesen jól elvannak, de költésnél más a helyzet. A kecskék annyira kíváncsiak, hogy minden odúba bejárnak.

Nem engedik egyikhez sem oda a nimfákat. Ha meg már fióka van benn akkor azt is bántják.

A nimfát nem szabad nála erősebb madárral együtt tartani költéskor.

Nálam most zebra és rizspintyekkel, gyémánt gerlékkel, és egy fiatal pár szakállassal vannak együtt.

Télen hullámosokkal, énekesekkel, barrabandokkal, rozellákkal, kecskékkel gond nélkül megvannak.

Költéskor még a hullámosokat is kiveszem tőlük, mert rendkívül agresszívak és sorra dúlják fel a nimfa fészkeket. Pedig van odú bőven, minden párra jut 2-3.


Merre felé laksz, mert nekem vannak eladó madaraim. Egyébként a Jófogáson, vagy az Olx-en biztosan találsz.

2014. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mosonmagyaróváron lakunk,nézegettem a hirdetési oldalakon,de ahol találtunk,mindenhol azt mondták ideiek,így nem tudják a nemüket.Zebrapintyeken is gondolkodtam,de itt egy boltban árulnak madarakat,ott azt mondták nem lennének meg együtt.Mostmár nem tudom mi legyen.
2014. júl. 20. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam a zebrapintyekkel minden probléma nélkül megvannak. Sőt már olyan is előfordult, hogy miközben a nimfa tojó a tojásokon ült, a zebrapintyek körbe hordták fűvel. :)
2014. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!