Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S! Hullámos papagáj...

S. O. S! Hullámos papagáj igényei?

Figyelt kérdés
Holnap kapok egy hullámost,holnap vesszuk meg hozza meg meg a jatekokat,kaját,csörkoptatot,meg madárhomokot is.Kérdeseim:mien jatekokat,kaját vegyek neki?tudom h csengo nem meg tukir,de ezeken kivul?

2014. júl. 23. 19:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Majd megpróbalom beszelni tanítani is,majd fiut veszek
2014. júl. 24. 12:08
 12/18 anonim ***** válasza:
Egy párt begyél mindenképp! Társas lények, nem érzik jól magukat egyedül.
2014. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Oké,mar gondolkodtam rajta h parba vegyem -e.
2014. júl. 24. 13:29
 14/18 anonim ***** válasza:

A tükör tényleg nem jó.


Nem muszáj 1 párt venned az is jó ha 2 hímet veszel ők is kijönnek egymással de persze az a legjobb nekik ha párban vannak.

A szelídítés sikeressége,meggyorsítása miatt jobb ha legalább az egyikőjük félstandard. A standard hullámosok nagyobbak,sajnos kevesebb ideig élnek és sokkal szelídebbek mint a normál hullámosok. A félstandard tulajdonságai a normál és a standard között van.

Az én mostani félstandard - normál hullámos párosom már a második nap félig szelíd volt(kézre állt,evett kézből) mert a félstandard mondhatni egyáltalán nem félt a kezemtől így a jóval félősebb normál hullámosra is jó hatással volt,a kezemhez csalogatta. Az előző félstandard hullámosomat ott,akkor és úgy fogtam meg amikor akartam teljesen megbízott bennem.

A probléma csak az hogy ha kereskedésből veszel nem valószínű hogy félstandardhoz jutsz mert a kereskedőknek fogalma sincs erről. Az előző és a mostani félstandardem is egy olyan kereskedésből származik ahol a kereskedő meg van győződve róla hogy nála csakis normál hullámosok vannak. A standard hullámosok kinézetre is jobban különböznek a normáloktól de a félstandard egy kezdő számára ugyanolyan mint a normál(aki tapasztaltabb ránéz a madárra és meg tudja állapítani). Ezért érdemes hozzáértő tenyésztőtől venni.

2014. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Okéééééé,majd vmikor jovoheten vesszuk meg,kereskedesbe nem volt :(
2014. júl. 24. 19:49
 16/18 A kérdező kommentje:
*őket
2014. júl. 24. 19:49
 17/18 anonim válasza:
Tükröt ha lehet, ne vegyél, mert azt hiszi hogy társa van, és azt próbálja majd etetni, és ha látja majd hogy nem veszi el, depressziós lehet. (én így tudom)
2014. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Megvettuk ŐKET tegnap előtt.már esznek a kezembol is,szentem parba álltak mert a fiú eteti a lányt meg csőröznek(csókoloznak) kiváncsi vagyok mi sül ki ebből.Az oneteto elakad néha,van valami modszer h NE AKADJON EL PLS SEGITSETEK!
2014. júl. 28. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!