Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kis verébfiókát....

Találtam egy kis verébfiókát. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap sétálni voltunk és ott ült egyedül , fészek nem volt a közelben.Nem volt szívünk otthagyni. Mit csináljak vele.

Attam neki párizsit , beleraktam a csőrébe és lenyelte , ivott is mikor a csőrét vízbe értettem.

Segítsetek!

A hülye válaszoktó kíméljetek!


2014. júl. 28. 10:02
 1/4 ramika66 válasza:
Velem is történt már ilyen mi azt csináltuk hogy szépen gondoztuk és néha néha ki vittük őt a szabadba..ilyenkor érdemes oda vinni őt ahol találtuk..mert lehet hogy keresi majd a szülei!
2014. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Ha már tollas a fióka, akkor kár volt hazavinni. Már kirepült a fészekből de a szülei még tovább etetik. Ilyenkor az a legjobb ha vissza viszed oda ahol találtad.

A párizsi sem az embereknek, sem a madaraknak nem megfelelő táplálék.

Helyette inkább keményre főtt tojás darabkákkal etesd.

2014. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Párizsit azért ne adj neki elsősorban, mert sós és fűszerezett, ízesített. Nem állatoknak való! A hústartalmáról ne is beszéljünk.


Előző által javasolt főtt tojás oké, és túró pl, na meg kukacok, bogarak.. Esetleg macskakonzerv.

Mindent vízbe mártva, hogy igyon is.


Amúgy nem kellett volna elhoznod, ha már repülni tanul! A szülőmadár etette valószínűleg. Csak a jelenléted miatt elbújt, de a fiókáját megtalálta volna a csipogásáról...

Ennyi idő után ne vidd már vissza.

2014. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha Hortobágy közelében élsz ajánlom a Madárkórházat, ahol biztos, hogy jó helye lesz, jól gondozzák, és időben elengedik, ha valami baja van kezelik. Ha nem arra laksz akkor horgászboltban vegyél lisztkukacot áztasd be vízbe pár órára és óránként adj neki 5-6 db-ot. (éjjel nem kell) Tedd egy dobozba, tegyél papírtörlőt vagy szénát az aljába és amikor már repked a dobozban engebb szabadon.
2014. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!