Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy magára hagyott...

Találtam egy magára hagyott kis verébfiókát és befogadtam. Olyan 5-6 napos lehet. Szépen eszik és iszik is. Legyeket adok neki enni. Kb mennyi időközönként kell etetni és kb hány db legyet adjak neki minden etetés alkalmával?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha nem éhes, akkor nem nyitja ki már a száját...

Gondolom amúgy rendesen tátog, igaz?

Na akkor, ha nem kér, akkor nem kell neki, tele van. De pakolj csak bele, annál gyorsabban nő! Kukacot, szöcskét, pókot, legyet, bármit!

2012. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
honnan szerzel legyeket? o.O
2012. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

első válaszolónak köszönöm. ifen rendesen tátogatja a száját. úgy eszik mint egy öngyilkos :)

második válazolónak: kertesházban vagyok és minden kajára meg akármire ami ehető arra özöblenek legyek :D

2012. júl. 26. 16:28
 4/17 anonim ***** válasza:

Ja még a giliszta is jó madárkajának. Fel kell darabolni.

És hogy igyon is a madár, ezeket a rovarokat úgy érdemes a szájába tenni, hgoy előtte vízbe mártod. Könnyebben nyel is úgy.

2012. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
a gilisztát tudtam csak az a baj h bem nagyon tudom hogy tudnám beszerezni. ha van valakinek ötlete szívesen meghallgatom :)
2012. júl. 26. 16:51
 6/17 anonim ***** válasza:
Beáztatott kanárieleséget adj neki.
2012. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A menün légy giliszta és szöcske szerepel. Nagy étvággyal eszik szerencsére. Ez lesz az első éjszakája nálunk. Nagyon izgulok hogy túlélje.
2012. júl. 26. 20:56
 8/17 anonim ***** válasza:

Gilisztát beszerezni kertesházban élőnek??! Hát beleásol kicsit a földbe, és már lesz is! Főleg ilyen nedves talaj esetén jól fent vannak!


Gondolom csináltál neki valami biztonságos alvóhelyet. Ha nem is csinálsz száraz fűből fészket, jó egy rongy is, csak fészekszer legyen. És ha véletlen kimászna ne tudjon sehonnan leesni! Akár tedd bele mindenestől egy kartondobozba vagy vödörbe!

És egy kis rongydarabban be is takarhatod, hogy ne fázzon az anyja hiányában. Az ürüléket meg kiszedni, a pottyant!

:-)

2012. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
kartondoboz pipa. egy elhagyott rigófészket tettem be a dobozba és egy részét abból a fészekbő ahol született h érezze a szülei szagát. most estére betakartam egy ronggyal. utolsó etetése 11 kor lesz. nem tudom h felkeljke hozzá éjszaka vagy elég ha reggel 8 kor kapja a reggelit?
2012. júl. 26. 21:27
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérő hanggal jelezni fogja, hogy mikor éhes, akkor etesd meg.
2012. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!