Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy két hónapos nimfa...

Van egy két hónapos nimfa papagájom, de 2 és fél hete van nálunk. Hogy lehet megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon utál... nem barátságos és annyira szeretném, hogy megbarátkozzon velem... De néha mikor hozzáérek a kalitkához meg akar csípni csak ugye kalitkában van és nem tud a rácsok miatt. Nagyon szeretném ha elfogadna és megszeretne... Hogy szelídítsem meg? Egyébként zöldséget é gyümölcsöt nem eszik, csak a magokat amiket veszünk neki. Még a főtt tojást se eszi meg. Segítsetek légyszíves mert úgy félek hogy örökre ilyen marad és mindig vad lesz :(

2014. aug. 4. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Honnan van? A két hónapos nimfámmal egy hét után már jó barátok voltunk, de én őt tenyésztőtől vettem aki foglalkozott vele kiskora óta szóval megszokta már az emberek társaságát. De mindegy is talán honnan van, 2 hónapos madarat még általában könnyű szelídíteni.


Fürtös kölessel próbálkozz, ne a kalitkába akaszd fel neki, hanem csak akkor kapjon amikor te adsz neki a kezedből. Gyümölcsökre, zöldségekre én rá tudtam venni az enyémet úgy, hogy előtte falatoztam ugyanazt amit neki ajánlottam fel, látta hogy eszem, utána ő is megkóstolta. (Azóta is bezsong folyton, ha előtte eszem valamit, de hát abból amit én eszem, általában nem kaphat.)


Segíthet az is talán, ha kiengeded aztán hagyod, hogy ellegyen a szobában amíg te a dolgaiddal foglalkozol. Később ha lenyugodott, megpróbálhatod kint is etetni fürtös kölessel (de ne túl sokkal) aztán próbáld rávenni, hogy ráüljön valami rúdra, aztán vissza is teheted a rúdon a kalitkába - első napra ennyi is elég lesz. Ha nem menekül előled fejvesztve akkor már jó úton vagy.

2014. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :) megpróbáljuk :D :)
2014. aug. 5. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!