Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Párt neki, vagy ne?

Párt neki, vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy kézzel nevet verébpapagájom, 3 éves.. Már vettem neki párt, elvolt vele, de ha engem meglátott verekedni kezdett vele. Külön vannak azóta, de szerintem Áfonyának jobb lenne egy pár.. Vegyek neki másikat, vagy más teljesen "elrontottam".? Köszi
2014. aug. 19. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kell neki másik, szoktasd őket össze. Egymás melletti kalitban legyenek.


3 év sok idő, most hozzád kötődik, kicsit el kell hogy felejtsen és a saját fajával is foglalkozzon :)

2014. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már az elején elrontottad. Nem kellett volna egyből összerakni őket.

Előbb 2 egymás melletti kalitkában kellet volna hagynod őket aztán pár hét után kiengedhetted volna őket együtt. Mindeközben a hozzád szokottal éreztetned kellett volna hogy nem helyette hoztál másik madarat hanem NEKI hoztál egy barátot. Tehát ha bemész a szobába először neki köszönsz és csak utána az újoncnak, kajaosztáskor először neki adsz kaját és csak utána az újoncnak és ezt csinálod minden hasonló helyzetben hogy ne kezdjen féltékenykedni az újra(ezzel már elkéstél sajnos). Emellett amikor már együtt vannak kiengedve elkezded leszoktatni magadról a hozzád szokottat. Nem tudom hogyan szokott veled viselkedni de amikor etetni akar téged vagy udvarol neked vagy párosodni akar a kezeddel mindenképp és mindig reptesd át a kiülőre, amikor már 1 órája a válladon ül reptesd át a kiülőre kicsit hogy nélküled is tudjon létezni,el tudja foglalni magát mással is ebből alakul majd ki idővel az hogy nem akar mindig és mindenáron veled lenni hanem nyugodtan és békében elvan a fajtársával is. Nem azt mondom hogy ne töltsön veled,rajtad időt de muszáj változtatnod hogy rájöjjön nem Te vagy a párja és a másik madárral kéne több időt töltenie.

És ezt kellett volna csinálnod egy darabig akár hónapokig amíg teljesen biztos nem leszel abban hogy jól kijönnek. Na ezután kellett volna 1 kalitkába tenned őket.



Szerintem kezd el az egészet az elejétől. Kezd el azt csinálni amiket fent írtam és reméljük ha több időbe is telik mintha az elejétől ezt csinálnád előbb-utóbb összebarátkoznak.

2014. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
féltékeny, csak ennyi, majd összeszoknak. fölösleges a két külön kalitka ezeknél
2014. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Azt kifelejtettem pedig fontos hogy amikor 1 kalitkába rakod őket először is győződj meg róla hogy elég nagy-e, ha összekapnának el tudnak-e benne távolodni egymástól,stb. Másodszor pedig mielőtt beleteszed őket RENDEZD ÁT teljesen hogy egyik se ismerje fel,egyik se higgye azt hogy az az övé így elkerülheted hogy a régebb óta nálad lévő területvédési ösztön miatt bántsa az újabbat(a területvédés ha jól tudom jellemző a verébpapagájokra). Egyszerre tedd bele őket.


BIZTOS hogy azért bántotta a másikat mert Te megjelentél?? Nem lehet hogy területvédés vagy túl kicsi kalitka vagy kevés elfoglaltság volt az oka???

2014. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!