Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet észre venni a...

Hogy lehet észre venni a hullámos papagájt hogy költeni készül?

Figyelt kérdés
hogy lehet észre venni? mert nekem van egy pár és van ondójuk és a lány oda be jár de még nem tojt az baj?meddig költ és mivel kell etetni a fiókákat?
2010. jan. 16. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Van ondójuk? Megfejted a hímet?

:D


Miról lehet észrevenni, hogy költeni akar? Először is fészket készít, tojást rak...

2010. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem odút akartál írni?
2010. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De odút akart írni! Minden ember téved!


Szóval számít a koruk is és az is, hogy mekkora kalitkában vannak!


Ha túl kicsi, akkor azért nem szívesen tojnak le.

A másik probléma, hogy a természetben a hullámosok kolóniákban költenek. Ez nálunk már nem annyira nagy szokás, de mégis meglátszik rajtuk, mert egy pár igen nehezen bírható költésre, mivel nincs, ami motiválja őket! Természetesen az odú motiváló dolog, de nem minden esetben elég!


Sajna a hullámosok úgy költenek tökéletesen, ha van még egy pár, ami szintén költeni készül.

Mindkét párnak látnia kell egymást, így féltékenység alakul ki és jobb lesz a költés is!


Ezért szokták egy nagy röpdében tenyészteni őket, vagy aki színtenyészt, az külön kalitokban, de úgy hogy lássák egymást a párok!


Egy pár nehezen rak tojásokat és nehezen költi ki, kevés fiatal várható, de azért lehet próbálkozni, hátha!

2010. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

sziasztok

de odút akartam írni!hát egy elég tágas kalitkában vannak! de úgy van hogy 3 vannak,2 lány és 1 fiú,!az baj? a fiú mind e kettőnek csapja a szelet! de az egyik lány be jár az odúba fészkét csinálja! de még nem tojt bele!az baj?

2010. jan. 17. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlom, hogy minél gyorsabban vedd ki azt a tojót, amelyik nem jár az odúba, mert ha lesz is fióka ki fogja nyírni őket! A hullámosok nagyon szemét madarak!


Nemhogy egyedül, de még, ha párja is lenne a másik tojónak, akkor is megteszik, hogy megölik egymás fiókáját!

2010. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

üdv

köszönöm hogy írtál nem tudtam hogy bántja a másik ki fogom venni van másik kalitka!amúgy ha csinálja a fészkét de még nem tojt akkor az baj vagy mi van?

üdv regina

2010. jan. 19. 15:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem baj! Pontosan nem emlékszem, hogy mennyi idősek a madaraid, mert elfelejtettem megnézni, mielőtt válaszoltam volna, de nem is nagyon érdemes 10-12 hónapos kora előtt tenyészteni!


A másik, pedig, hogy a hullámos nem csinál fészket! Az odú aljára kell szórni fűrészport kb 2 centi vastagon és majd ő tovább alakítja magának!


Sajnos az a tény, hogy egy pár nem szeret költeni egyedül, ezért legalább két párnak kell fészkelnie, hogy a másik úgymond féltékeny legyen és elkezdjen nevelni!


De azért drukkolok!

2010. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szia

értem! de 3-man vannak! most már bent éjszakázik de még mindig nem tojt egész napját szinte bent tölti! mit adjak neki vagy mit csináljak?

2010. jan. 26. 09:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos az is baj, hogy 3-an vannak, mert ahogy írtam két ár kell, nem pedig egy pár és még egy zavaró tényező mellettük. Sosem csináltam még ilyet, hogy 3-an legyenek egy helyen, de azért sok szerencsét a költéshez!



Ha egész napjait bent tölti, akkor készülődik tojást rakni! Ez egy ilyen türelemjáték dolog!

Vársz...vársz...vársz és egyszer csak letojik!


De, ha mégsem tojna le, akkor az a baja, amit már említettem! A féltékenység...

2010. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

szia

köszi hogy írtál! értem! amúgy rendszeresen bent ül az éjszaka is bent van nappal is bent van!szóval remélem! de amúgy még egy pár hete a fiú udvarol a másik papagájnak a lánynak és aki bent van az odúba az féltékeny a másikra! én úgy vettem észre!

2010. jan. 28. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!