Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak és...

Milyen papagájt válasszak és hova?

Figyelt kérdés
Rég óta tervezem, hogy veszek valamilyen papagájt, de teljesen elbizonytalanodtam. Az első tervem szerint kerti röpdét építettem volna, de mint kiderült a kerti röpdében élő madarak sosem lesznek igazán barátságosak. Bent a lakásban 1 db madarat biztos nem fogok tartani, mert az nem jó neki se. Most ott tartok, hogy egy benti nagyobb kalitka/szobai röpde, 1 pár madár, nyáron pedig ki lehet vinni őket a friss levegőre a kalitkával, akár kint is éjszakázhatnak, reptetni azonban csakis bent. De milyet válasszak? Ami el is van a párjával, de azért velem is foglalkozik, bohóckodik, van személyisége?
2014. szept. 17. 13:05
1 2
 1/15 anonim válasza:

Én a kecskepapagájt ajánlom.

Van nekünk itthon három. Egy anya(Citrom), egy apa(Banán) és a lány fiókájuk(Dinnye), aki immár 4 hónapos :)

Először párban kaptuk Banánt és Citromot és egy kis szobában vannak, egész nap kiengedve. Nagyon tiszták, "csak" a szekrények tetejére ürítenek, máshol semmit se szemetelnek, csak egy kicsit a kalitka körül(oda papírdoboz alját tettük).

Nagyon kedvesek, barátságosak, és van személyiségük :) Citrom barátságos, Banán izgága és Dinnye meg kíáncsi és huncut :) Állandóan anyukám haját "igazítgatják" (meg azét, aki éppen bent van és régóta ismerik is őt), ráugrálnak a fejünkre és dumálnak nekünk(és nem kakilnak le) :)

Este, ha nem akarnak bemenni a kalitkába, anyu kézzel megfogja őket és úgy teszi be a kalitkába(mert estére bezárjuk őket) és hagyják neki, nagyon szelídek.

Szinte mindenevőek, de ha van fészkük, eléggé szaporák.... :)


Csak ajánlani tudom mert barátságosak és kedvesek! :) És mivel nincsenek egyedül, így nem is unatkoznak, de ha ott vagy, veled is foglalkoznak, ha viszonylag sokat vagy bent velük :) Persze az elején még kicsit óvatosak az idegenekkel... :P

2014. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló mielőtt félreérti valaki a mindenevőt úgy érti hogy a magon kívül mindenféle gyümölcsöt és zöldséget megesznek.



Én a helyedben mivel van rá lehetőség kintre is csinálnék egy kisebb röpdét hogy amikor nyáron kint lehetnek repülni is tudjanak a levegőzés,napozás mellett mert a kinti repülés is nagyon jót tesz az egészségüknek.

A többi elképzelés nagyon jó. Szerintem csak napközben(déli kánikulát elkerülve) tedd ki őket pár órára hogy a lakásban is kint lehessenek,repülhessenek mert ugye mégiscsak nagyobbat tudnak repülni a szobában mint a röpdében akármilyen nagy is. A repülés nagyon fontos nekik.


A faj kiválasztása már nehezebb. Mivel kezdő vagy csak a kisebb,könnyebben kezelhető,tartható fajok jöhetnek szóba.

A hullámos papagájok kis bohócok, hiperaktív kisgyerekek. Ketten is lehetnek szelídek, esznek kézből, kézre,vállra jönnek. Aktívságuk miatt azonban főleg ha ketten/többen vannak simogatni nem nagyon lehet őket de személyiségük az van. Én imádom őket.

A pyrrhurák kispapagáj testébe bújt nagy papagájok. Komolyabbak, nyugodtabbak mint a hullámosok és nagyon szelídek tudnak lenni akkor is ha többen vannak. Velük nincs személyes tapasztalatom. Szeretnek egymáshoz bújni, összebújva is alszanak ezért az emberhez is bújnak ha jó a kapcsolatuk. Nekik ha jól tudom szükséges alvóodú vagy alvósátor.

Van olyan faj ami tetszik kinézetre?

2014. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Lakásba csakis ilyet:

[link]

2014. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

egyrészt nem vagyok teljesen kezdő, gyerek koromban voltak hullámosaim, illetve éltem együtt 2 évig valakivel, akinek voltak nimfái.


nos ezek alapján se nimfát, se hullámost nem szeretnék :)


egy nagyon jó barátomnak egy jandaya papagája volt, de őt egyedül tartották, iszonyú jóarc volt.


sajnos az aratingák tetszenek igazán, de tudom, hogy azok nagyon hangosak.


felelős állattartó vagyok, sok állatom van, pont ezért nem csak vettem valamit, hanem alaposan megfontolom és a legjobb helyet szeretném nekik.


valami olyasmi papagájt szeretnék, ami fél úton van a hullámos és az amazon, vagy jákó között, tehát valami nem óriási, de azért már igen értelmes madárra gondolnék.


bent sokkal nagyobb helyük lenne repülni, nagy szinteltolásos nappalink van kb 6 méter belmagassággal, pont ezért is gondolom, hogy lehet jobb nekik egy szobai röpde, vagy nagy kalitka és napközben a nappaliban röpködés mint egy kinti mondjuk 2x1x2 méteres röpde.



mellék szál, de én azért nem értek egyet ezzel, ami ezen a fórumon megy minden állat kategóriában, hogy ha valaki papagájt szeretne, akkor először vegyen hullámost, aztán ha azok elpusztultak feljebb léphet a nimfára, aztán törpepapagáj, aztán nem tudom mi és így tovább. ehhez rövid az élet, szerintem akinek van tapasztalata az állatokkal, és értelmes ember, az meg tud birkózni a feladattal, nem mondom, hogy rögtön jákót kell venni, de az nonszensz, hogy azért tartsak 10 évig hullámost, hogy utána már "feljebb léphessek".

2014. szept. 17. 17:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg érdemes kistestű papagájjal kezdeni. Tartson az ember 2 kisebb papagájt rendesen(tehát nem díszként a sarokba 0 foglalkozással) hogy megismerje a viselkedésüket, tudja mit csinálnak normál esetben és mi nem számít normálisnak mielőtt nagyobb papagájt vesz. Tudom ez idő, sok év DE tapasztalat,fontos tapasztalat.


6 méter belmagasság szuper a repüléshez. Van 2 méternél magasabban valami a falon amire rárepülhetnek(perem,szegély,rés,cső akármi amin megkapaszkodhatnak)? Mert onnan aztán nem imádkozod le őket amíg ők le nem akarnak jönni. Maguktól pedig csak akkor akarnak ha már nagyon éhesek.


Felelős állattartó vagy sem az ember sajnos nagyon könnyű belefutni és elhinni mindenféle hülyeséget,tévhitet a papagájokkal kapcsolatban. Nem 1 emberrel találkoztam már aki felelős állattartó, imádja a madarait, a legjobbat akarja nekik mégse hitte el amikor tanácsoltam valamit mert annyi helyről hallotta,olvasta már ugyanazt a hülyeséget hogy megvolt róla győződve hogy az a helyes,jó dolog.


Pyrrhurák nem tetszenek?

2014. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

sajnos a pyrrhurák határozottan nem tetszenek!!! :(


ami igazán tetszik az a nappapagáj, a lórik és a fekete sapkás. amik vicces kis bohócok.


kecske, pennant, énekes, meg ezek úgy érzem inkább ellennének kint, mármint tőlük annál többet hiába várnék bent, mint kint, akkor elvannak egy kint röpdében és nem kell annyit foglalkozni velük, meg felügyelni őket, meg nem tojják össze a lakást.


egy lórit, vagy nappapagájnál jobban indokoltnak érzem a bent tartást.

2014. szept. 17. 22:07
 7/15 A kérdező kommentje:
ja és akkor ismét leírom, hogy volt már hullámos papagájom, és nimfákat is "tartottam" (még ha nem is az enyémek voltak), tehát megvolt a kezdjük kisebb papagájjal, csak az egész elvvel nem biztos, hogy egyetértek.
2014. szept. 17. 22:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Lórit ne. Az etetésük nem egyszerű na meg a híg székletüknek nem hiszem hogy örülnél a lakás különböző pontjain. Lóris írta egyszer hogy ha pont a rácson ülve ürít akár 3 méterre is kiürít a röpdéből.


A lóri és a sapis viselkedése hasonló.


A feketesapisok tényleg kis bolondok de harciasak is, ha ráhagyod a rossz még nem túlságosan zavaró esetleg kezdetben vicces viselkedést hamar a fejedre nő, keményen kell fogni. Ők aztán igazi rakétaseggűek, egész nap jönnek-mennek játszanak. Egy másodpercre se veheted le róluk a szemed. Bebújik pólódba, ahova be lehet menni vagy esni oda bemegy,beesik, szeretik kilyukasztgatni a ruhád miközben hozzád dörgölőznek,stb. Szeretnek egymással(az ember kezével is) úgy játszani hogy össze-vissza fetrengenek egymásba kapaszkodva.

Ugyanolyanok mint a pyrrhurák. Nagyon kell nekik a fajtárs mert összebújnak, egymást kurkásszák, alvóodúba/alvósátorba egymásra fekve alszanak.

A rozsdássapkás ugyanilyen játékos de állítólag kevésbé bika,harcias. Sapisnak is van hangja de ez egyedfüggő. Csöndes aratingáról is olvastam.


Nappapagájt nem ismerem, senkiről se tudok aki tart.

2014. szept. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hogy érted, hogy olyanok, mint a pyrrhurák?
2014. szept. 18. 12:13
 10/15 A kérdező kommentje:
ami még tetszik: király papagáj és a barraband
2014. szept. 18. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!