Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemsokára szeretnék venni egy...

Nemsokára szeretnék venni egy hullámos papagájt és lenne pár kérdésem: -Büdös? -fiút vagy lányt válasszak? -hol helyezzem el a kalitkát? -mivel etessem?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Papagájillatuk van, egyáltalán nem büdösek, az ürülékük sem büdös. Persze takarítani minimum hetente kell.

Tenyésztőtől kezdetnek fiút, később pedig egy párt mellé, az bármilyen nemű lehet.

Ne huzatos helyen, legyen viszonylag magasabban, és sosem lehet elég nagy a kalitka! Inkább költs rá többet, de legyen nagy kalitka.

Magkeverék, homok, gyümölcs és zöldség, fürtös köles.

Olvass sokat utánuk, bármilyen részletesen is belekérdezhetsz.

2013. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
nem büdös egyáltalán.viszont én sajnálnám egymagába tartani szegényt :(
2013. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Semmiképp ne tartsd egyedül! A papagáj társas lény, és ha nincs társa, fennáll a veszélye, hogy téged kezd el fajtársnak tekinteni, ami viselkedészavart, de akár betegségeket is okozhat! Az tévhit, hogy csak egyedül lehet megszelídíteni! Hidd el, ha párban van, akkor is szelíd lesz, ha foglalkozol vele! Ha jót akarsz neki(k), egy fiút és egy lányt vigyél haza! Olvass róluk sokat! Sok sikert! :)
2013. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tari alex válasza:
59%
Szerintem is vegyél kettőt ha szaporitani akarod de ha bexélni akkor fiut mert azok könyebben tanulnak meg bexélni!Bárhová teheted KIVÉVE a földre és az ajtó ablak mellé!Én a ketrec alá mindig ujságot teszek és amikor takaritod csak kiveszed az újságot és kész is nem kell egyóráig takaritgatni :D Az ételét pedig megveheted a kisálatkereskedésekben(kérj hullámos papagájoknak való magvakat.) :D
2013. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Nem nagyon tudom megoldani , hogy kettőt tartsak , de viszont elé sok időt tudok rá fordítani, szóval nem fog unatkozni :)
2013. febr. 4. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy elfér, akkor kettő is....

Nem jó, ha nincs fajtársa, olvass csak utána! A fajtársát te nem tudod pótolni, bármennyit is foglalkozol vele! (Vagy ha téged tekint fajtársának, abból adódnak a viselkedészavarok...)

2013. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!