Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak és...

Milyen papagájt válasszak és hova?

Figyelt kérdés
Rég óta tervezem, hogy veszek valamilyen papagájt, de teljesen elbizonytalanodtam. Az első tervem szerint kerti röpdét építettem volna, de mint kiderült a kerti röpdében élő madarak sosem lesznek igazán barátságosak. Bent a lakásban 1 db madarat biztos nem fogok tartani, mert az nem jó neki se. Most ott tartok, hogy egy benti nagyobb kalitka/szobai röpde, 1 pár madár, nyáron pedig ki lehet vinni őket a friss levegőre a kalitkával, akár kint is éjszakázhatnak, reptetni azonban csakis bent. De milyet válasszak? Ami el is van a párjával, de azért velem is foglalkozik, bohóckodik, van személyisége?
2014. szept. 17. 13:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam hogy a pyrrhura is és a sapis is nagyon igényli a fajtársat mert fontos nekik a fizikai kontaktus(összebújnak,stb).


A barraband ha jól tudom nagy hangú,ordibálós faj.


A királypapagájok egyáltalán nem szeretik a fizikai kontaktust. Egymást se vakargatják,stb így az embernek se hagyják még a kézzel neveltek se a simogatást,tapogatást. Nem rágós faj tehát nem kell attól tartani hogy lebontja a bútorokat(ettől még neki is kellenek a szétrágnivaló játékok mert ha keveset is de rág). Ők már nagy papagájnak számítanak még ha a kevésbé problémásak közé is tartozik. Békés faj, a konfliktusokat kerülik, nem erőszakos, nem követelőzik ha pl. mellette eszel hogy adj neki is és ha nem adsz neki nem megy oda hogy lopkodjon.


Pyrrhurák miért nem tetszenek? Pedig úgy érzem ők lennének a legjobbak számodra. Közepes testű, intelligens, szelíd, elvan az emberrel is, lehet babusgatni, gyakran maguktól embertiszták(nem ürítenek emberre), annyira hajlamosak a szelídségre hogy egy több éves fajtársaival élt tenyészmadarat is gyorsan meg lehet szelídíteni, nem hangosak. Több alfajuk van többféle kinézettel. Nézegesd őket képeken,videón hátha beléjük szeretsz.

Egyik kedvencem: https://www.youtube.com/watch?v=KgCDPC29610&list=UUvr_gpx0re..

2014. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 quetzalcoatl ***** válasza:
Érdemes meg megnézned a Pionus fajokat. Feketefülű vagy mondjuk a maximilian papagáj. Agyilag olyanok mint egy amazon, de jóval csendesebbek (azért van hangja) és kicsit kisebbek. (Habár vannak amazon fajok amik kisebbek a Maximilian papagájoknál)
2014. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippeket, most épp barátkozom a pyrrhurakkal, azért nem tetszenek annyira, mert valahogy olyan kis csapzott félszerzetek, de most, hogy nézelődtem vannak tényleg szépek. a személyiségükről még nem tudtam meg sokat, az általad belinkelt videón se történik semmi, csak egy hatalmas körmű néni vakargatja. :)


amiket az utolsó írt be lehet egyáltalán szerezni Magyarországon? mert én nem találtam eladót, csak 1 db-ot. pyrrhurákból legalább van választék.


most épp az a félelmem, hogy ha mondjuk találok 2 kézzel nevelt pyrrhurát, azok valószínűleg épp röpdében élnek, nekik nem lenne rémes átszokni a kalitka - lakásban röpködésre?

2014. szept. 23. 01:41
 14/15 anonim ***** válasza:
A kézzel neveltek alapból lakásban vannak tartva. Különben hogyan lehetne őket kicsi korukban melegen tartani és x óránként megetetni, foglalkozni velük.
2014. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
kicsi korukban igen, de aztán kamasz korukban kikerülnek röpdébe, gondolom én, hogy tudjanak repülni is.
2014. szept. 23. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!