Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az lehetséges hogy egy Nimfa...

Az lehetséges hogy egy Nimfa papagáj odarepül hozzám az állatkereskedésben?

Figyelt kérdés
Ez lehetséges állok a kalitka előtt és egyszer csak oda jön hozzám és amikor oda dugtam a kezem ráállt semmi üvöltözés semmi csípés csak rá állt
2014. okt. 19. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy szelíd papagáj meglátott egy kényelmesnek látszó embert. Nem nagy dolog. Nála szinte feltételes reflex, hogy ha felé közeledő kezet lát, akko arra rá kell ülni.
2014. okt. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a többihez hogyha odatettem a kezem azonnal tátotta a száját vagy oda kapott
2014. okt. 19. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem hogy ha kalitkában volt azaz rács volt köztetek akkor hogyan állt a kezedre de ilyet egy vad/nem szelíd papagáj nem csinál.

Valószínűleg ő egy megszelídített papagáj volt valakinél aki valamiért beadta őt egy állatkereskedésbe. A szelídsége miatt szereti az embereket is(vagy az is előfordulhat hogy az embereket jobban szereti a fajtársainál) így amikor oda álltál odament hozzád. Egy szelíd papagájnak az odanyújtott ujj,kéz azt jelent hogy rá kell állnia. Biztonságban érzi magát az embereken így nem csíp és nem fél.

2014. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A többi nem volt megszelidítve, így nyilván nem mentek oda, mert ez nem természetes viselkedés. De - ahogy írtam - egy szelíd papagájnál ez egy berögzült viselkedési forma.
2014. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam így (2 éve) egy sárga nimfával a boltba, és úgy kezdte, hogy ahányszor odaléptem a közelébe; az az egy madár úgy bökdöste a kalitkáját, hogy azt hittem, már ki is töri a vitrint maga előtt! Olyan vadul dübögött.... És azt hiitem, agresszióból csinálja. Furcsa volt, ilyet még nem láttam. de mikor közelebb tettem a kezem, akkor rá akart mászni! Ennek örömére hazavittem, és betettem a mi ketrecünkbe. Azóta itt van, és mondogatja, hogy "Szép madár vagyok". Amúgy Samu-nak hívjuk mi.
2017. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!