Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan lehet ara papagájt venni?

Honnan lehet ara papagájt venni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Arakanga vagy ararauna?
2014. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Inkább arakanga érdekelne,de természetesen araraunának is örülnék,hogyha reális áron kapható,megbízható helyről.
2014. nov. 30. 20:51
 3/16 anonim ***** válasza:

Amit biztosan tudok:

Se olx-ről,apródról, vateráról és társaiktól ne,illetve elég ritkának mondható madarak,nem fog kisállat kereskedésben veled szembe jönni.

Egyszer láttam olyan helyet,ahol volt az majd 200 000 ft-ért.

Azzal nem próbálkoznál hogy külföldről?

2014. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Hogy folytassam:

[link]

Talán itt jobban tudnak segíteni.

2014. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Külföldről? Hogyan lehetséges? Igen,hát eddig 300 körül láttam őket. Tudom,hogy nagyon kuriózumnak mondhatóak.
2014. nov. 30. 21:11
 6/16 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van hüllő is madár is.

[link]

Ebben pedig egész pontosan le van írva hogy az ara engedélyköteles madár.

2014. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A linken lévő oldalt már felkerestem,de nem nagyon vannak rajta aktuális hirdetések. Amiket eddig találtam arát,az ált-ban olx volt,viszont tenyésztőtöl. Meg egy két tenyésztőt már felkerestem,de eddig még nem kaptam választ.
2014. nov. 30. 21:14
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát keresd fel még egyszer.
2014. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Szegény madár érdekében mondom hogy ne vegyél.



"Inkább arakanga érdekelne,de természetesen araraunának is örülnék,hogyha reális áron kapható,megbízható helyről."

Ebből tisztán látszik hogy fogalmad sincs az egészről a hatalmas hely és foglalkozás igényéről na meg a viselkedésükről. Sokkal inkább a "megtetszett veszek egyet" kategóriába tartozol látszólag.

Egy komolyan utánajárt, megfelelő leendő aragazda tudja hogy sokféle ara van így alapból nem azt kérdezi hogy hol lehet arát venni. Aki megfelelő gazdája lenne egy arának az a személyiségük,viselkedésük alapján kiválaszt egy ara fajtát és olyan tenyésztőt keres aki tenyészti a kiválasztott arát nem pedig azt mondja hogy ez is jó az is jó. Arról most nem is beszélve hogy aki tényleg jó alaposan utánanézett az aráknak ahogy kell az alapból nem itt kérdez ilyet mivel az informálódás közben megismert több ara tartó/tenyésztő embert így hozzájuk fordulna.


Kis ízelítő:

Akár kintiröpdés akár szobai madárnak akarod ivarérése előtt venned kell mellé egy fajtársat. Kinti tartás esetén legalább 8 méter hosszúnak kell lennie a röpdének. Szobában is egy párméteres szobai röpdére van szüksége napi sok óra kiengedés mellett. Egy panellakás vagy egy kis ház nem neki való. Egy kis szobában nem fog repülni, inkább mászik ami(repüléshiány) megbetegedéshez, boldogtalansághoz(esetleg viselkedésproblémához) és korai halálhoz vezet. Hatalmas házra van szüksége nagy szobákkal hogy repüljön is. Rendszeresen gyárthatod neki(k) a különböző szétrágható, ételkereső játékokat hogy mindig legyen valami új neki és hogy pótold a szétrágottakat. Naponta fáraszthatod le fizikailag és szellemileg. A viselkedésükről, nevelésükről nem is beszélve. Hatalmas csőrükkel könnyen amputálhatják az ujjad ha komolyan támadnak de ha ilyen súlyosat nem is vérző, bőrdarabot kiharapó csípést simán kaphatsz. És még folytathatnám.


Ha komolyan be akarsz szerezni egy(2) arát akkor előbb a te de főleg a madarak érdekében nézz komolyan utána. Ami nálam hónapokat jelent. Először is alaposan tanuld meg az alapokat amik minden papagájfajra vonatkoznak. Utána válasz ki egy fajt aminek hozzád illő a viselkedése aztán nézz alaposan utána magyar, angol, német,stb oldalakon,fórumokon ahol csak tudsz és tudj meg mindent az etetésétől a viselkedéséig. Aztán keress és kérdezz olyan emberektől akik hobbiból tartanak arát de jó ha megbízható,jó tenyésztőt is keresel. Kérdezz a viselkedésükről,tartásukról. Tudd meg milyenek is ők valójában és mit igényelnek. Aztán ha már úgy gondolod eleget tudsz akkor nézz még utána. És csak ezután akarj venni egyet.

Egy olyan állatot akarsz magadhoz venni ami olyan és annyi foglalkozást igényel mint egy pár éves kisgyerek annyi különbséggel hogy ez a "gyereknevelés" életed végéig tart.



Ja és ne sajnáld a pénzt magára a madárra illetve madarakra mert a röpdéjük, cuccaik, kajájuk, esetleges állatorvosi látogatásuk tehát a tartásuk sokkal többe lesz hosszú távon.

Egy megbízható tenyésztőre aki megfelelően neveli fel a kicsiket ne sajnáld a pénzt mert a madarak "minősége" egyáltalán nem ugyanolyan egy szaporítónál és egy megbízható,rendes tenyésztőnél.

Jó tenyésztő: [link]

2014. dec. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jahj istenem,minek kell oltogatni,attól hogy te esetleg nem teheted meg,hogy veszel ilyen madarat,attól még nem kell oltogatnod az embert,mielőtt megvenném,természetesen utána járok,és még MOST a mai nap kezdtem utánnuk járni...-.- Erről ennyit. A másik meg,mi baj abban hogy megtetszett?...Igen ..És?..Probléma? Nem ...akkor?
2014. dec. 1. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!