Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan lehet ara papagájt venni?

Honnan lehet ara papagájt venni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 30. 20:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jah és mivel alapból egy nem olcsó kategóriába tartozó faj,biztos hogy nem az állatorvosi költségeken fogok spórolni. Igen ,igazad van...nem itt kéne érdeklődnöm,mivel itt bunkó paraszt beszólásokat nem lehet kihagyni a válaszolóknak...ahogy te se tudtál volna ércelődés nélkül válaszolni ugye?
2014. dec. 1. 08:05
 12/16 A kérdező kommentje:
Közbe nem is hülyeségeket válaszoltál,de ha ezt bunkózás nélkül tetted volna,akkor nem háborodtam volna fel...
2014. dec. 1. 08:06
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem kimondottan beszólásnak szántam. De egyszerűen automatikusan ilyen stílusba váltok át ha valaki nagypapagájt akar venni mert rengeteg tolltépett, viselkedészavaros, szörnyen tartott papagájt láttam már hullámostól az aráig és a legrosszabb az hogy a legtöbb ilyen gazda meg van róla győződve, azt hiszi hogy jól tartja a madarát.

Magyarországon nincs rendes állatmentő szervezet olyan meg pláne nincs aki nemcsak a kutyákhoz,macskákhoz ért tehát nem csak azt nézi van-e háza a kutyának, nem-e sovány, nem-e néz ki betegnek az állat,stb hanem egy papagájról is meg tudja mondani hogy jól van-e tartva vagy nem(kalitka mérete, berendezése, környezete, madár étrendje,stb) és ha kell el tudja hozni onnan és megfelelő körülményeket biztosít neki addig is amíg nem talál új gazdát. Márcsak azért sincs ilyen mert nálunk nincs ezekre rendes törvény míg pl. Ausztriában tilos egyedüli papagát tartani és tilos kalitkában tartani még egy hullámos papagáj párnak is röpde kell.

Mivel ilyen nincs én inkább előre figyelmeztetem ha kell elrettentem tényekkel az illetőt a kiválasztott fajról/fajtól mert ha az illető nem illik az adott fajhoz vagy nem megfelelően tartja információhiány miatt vagy nem neveli megfelelően ezért agresszívvá vagy hasonlóvá válik legkésőbb ivaréréskor emiatt az illető nem tudja kezelni a madarat, el adja vagy megtartja de nem foglalkozik vele akkor a madárnak a legrosszabb, szűrnyű élete lesz szegények vagy átmenetileg vagy végleg. Én inkább megelőzöm a szenvedésüket ahány esetben csak tudom.


A baj nem az hogy tetszik egy faj jelen esetben az arák hanem az hogy a tetszés gyakran az első helyre kerül így ha az adott faj nem illik az illetőhöz, nem tudná megfelelően tartani mert nem rendelkezik elég tapasztalattal és tudással akkor is megveszi mert tetszik neki és akar egyet, nem jó neki más faj.

Nekem is tetszik a kék-sárga ara és a rózsás kakadu mégse tartom egyik fajt se mert tudom hogy nem tudnám megadni nekik azt amire szükségük van, nem érzem késznek magam ahhoz hogy 2 ilyen komoly fajt vegyek pedig már összesen 10 éve van papagájom. Egyszer a távolabbi jövőben majd talán lesznek de csak talán.

Egyből olyan kérdéssel kezdtél hogy hol lehet venni arát reális áron. Ebből nem arra gondolok hogy informálódni, utánanézni akarsz hanem arra hogy láttál valahol egy arát pl. a celeb vagyokban és megtetszett ezért akarsz egyet gondolva hogy az ára nem probléma utána meg olyan jól el lehet vele szórakozni mint a celeb vagyokban. Közbe viszont egyáltalán nem olyan egyszerű és könnyű tartani őket úgy hogy nekik is jó legyen mint sokan hiszik főleg nem az arákat.


Rengeteg mindenre érzékenyek, egy átlag lakásban sok minden mérgező,ártalmas nekik(spray, parfüm, vegyszerek és mindenféle dolog szaga, teflon gáza halálos is lehet, bútorok rágcsálása mivel lakkal és egyebekkel kezeltek, fémcipzár,flitter, csoki és egyéb kaják csomagolása/papírja és minden hasonló dolog mivel fémtartalmúak és egy rizsméretű darab lenyelése is fémmérgezéshez vezet, bizonyos függönyök aljába láthatatlanul ólomnehezék van varrva amit a madár kiszedhet és lenyelhet, vegyszeres gyümölcs,zöldség halálos lehet,stb,stb,stb,stb,stb), naponta sok órát kell velük foglalkozni, ha papagájt tartasz főleg ha ekkorákat akkor elfelejtheted az utazást,nyaralást, napi szinten takaríthatsz, gyakran új ingereket, élményeket, dolgokat kell biztosítanod nekik ami idővel nem könnyű mert megunják a dolgokat. Szellemileg is le kell őket fárasztani amire a legjobb a repülés de nem arra a néhányszor megtett pár méterre gondolok amit magától megtenne egy nap amikor kinn van ennél sokkal több repülésre gondolok. Amire egy lehetőség van a training, recall training napi szinten való ismétlése,gyakorlása akár órákon keresztül is több részre osztva fokozatosan egyre nagyobb távolságból akár több 10 méterről is. És persze kellenek a gondolkodtató,ételkereső játékok is változatosan. Aztán kell papagájoknak való naplámpa is télre, nyáron hetente többször ki kell rakni napozni de a kinti tiszta,friss levegőn való(autóúttól és egyéb szennyező dolgoktól távoli) repülés pótolhatatlan ezért nagypapagáj,ara esetében a legjobb ha csinál az ember egy kinti röpdét is ahova jóidőben ki lehet tenni őket hetente többször pár órára. Változatosan almától a papayáig, sárgarépától a zöldekig mindenféle vegyszermentes vagy vegyszermentesített gyümölcsöt,zöldséget kell nekik adni(van olyan gyüm.,zölds. is ami mérgező nekik) naponta legalább 4-5 félét figyelve arra hogy az adott gyümölcs/zöldség mit tartalmaz, lehet-e korlátlanul adni vagy csak mértékkel,keveset, lehet-e akár naponta adni vagy csak ritkán. Ennyi ami hirtelen eszembe jutott.

2014. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 barnabas223456789 válasza:
a Camponában a kisállatkereskedésben szerintem még megtallod nemrég ott jártam ott láttam
2014. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én jövőre ,vagy 2 év múlva szeretnék venni,de biztos hogy fióka ként,mármint amint ellehet hozni,akkor elhozom őket,és onnantól kezdve életük végéig azt szeretném,hogyha egy családba lennének. Természetesen jó nagy madárröptetőt szeretnék nekik építeni,mert lovardát szeretnénk nyitni,ilyen szabadidőközpontot,és oda szeretnénk papagájokat. De természetesen olyan életet szeretnék nekik,amilyen jó csak lehetséges.
2014. dec. 6. 19:55
 16/16 A kérdező kommentje:
Csak mármost elkezdtem érdeklődni,meg hogy nézegetni hogy milyen helyet alkítsunk ki nekik. :)
2014. dec. 6. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!